אמה של בת חן שחק ז"ל: "בעד שחרור מחבלים"

כשעתידה של הפעימה ה-4 עוד לא ברור, ומול ההתכתשויות בין ישראל לפלסטינים, מבהירה אמה של בת חן שחק ז"ל, שנהרגה בפיגוע בדיזינגוף ב-96', כי היא תומכת במהלך במידה ויקדם את השלום. "אם יש סיכוי אמיתי לשלום, צריך לעשות מהלך עליון – כולל שחרור רוצחים", הדגישה

בת חן שחק ז"ל, נרצחה ב-96' (http://www.batchen.co.il/site/)

בעוד הסערה סביב שחרור האסירים בעיצומה, ולא ברור האם הפעימה הרביעית תצא אל הפועל, מבקשת אמה של בת חן שחק ז"ל, שנהרגה בפיגוע בדיזינגוף ב-96', להביע תמיכה במהלך. "אם הפעימה הקרובה של שחרור אסירים רוצחים תסייע לקדם את השלום אני בעדה", הבהירה איילת שחק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"למרות האסון הכבד שפקד אותנו, במידה ויש סיכוי אמיתי להתקדמות לקראת שלום, צריך לעשות מאמץ עליון, כולל שחרור רוצחים", אמרה האם, "מתוך תקווה כי הסכם כזה יימנע ממשפחות נוספות לעבור את שעברנו אנו בשמונה עשרה השנים האחרונות מאז הירצחה של בתנו הבכורה בת-חן שחק ז"ל".

עוד הוסיפה האם כי היא חושבת שהמדינה אינה מנהלת נכון את נושא שחרור האסירים. "אני מציעה שהמשפחות של נפגעי הטרור לא יקראו על השחרור בתקשורת, ולא יקבלו הודעה טלפונית באישון לילה, אלא נציג המדינה, בלווי עובד סוציאלי או פסיכולוג ונציג מארגון משפחות נפגעי פעולות איבה, יגיעו לביתם ויודיעו על השחרור המתוכנן", ציינה שחק.

הפעימה ה-4 תצא לדרך? ארכיון (חדשות 2)

"המפתח בידיים של אבו מאזן"

בשבוע שעבר הודיעה ישראל ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי הסבב הבא של שחרור האסירים הפלסטינים לא ייצא לפועל, אם לא יסכים להאריך את שיחות המשא ומתן גם אחרי חודש אפריל.
ראש צוות המשא ומתן מטעם ישראל, ציפי לבני, הדגישה אז כי "מעולם לא הייתה התחייבות אוטומטית לשחרור אסירים פלסטינים שאינו כרוך בהתקדמות בשיחות. המפתח לחופש של האסירים הפלסטינים נמצא בידיים של אבו מאזן".

היום התייחס אבו מאזן לסוגיית שחרור האסירים והבהיר כי הרשות מצפה לסבב הרביעי. "אם לא ישוחררו האסירים בסבב זה, זאת תהיה הפרה מוחלטת של ההסכם ועל כן זה ייתן לנו את הזכות לפעול בצורה שאנחנו רואים לנכון לפעול בה", הזהיר יו"ר הרשות, "אנחנו עוקבים מקרוב אחר ההתפתחויות בימים הקרובים".