בדרך לאירן לא עוצרים בישראל

שר החוץ האוסטרי סבסטיאן קורץ היה אמור לבקר בישראל לפני שימשיך לאירן, אך העיצומים במשרד החוץ מונעים זאת ממנו. הליך הגישור בין משרד החוץ למשרד האוצר נכשל והכנת הביקור לא התבצעה. גורמים במשרד החוץ: "היה כדאי ששר החוץ קורץ ישמע על החשיבות שבבידודה של אירן, באי הסרת הסנקציות ובסכנה הרובצת לפתחה של ישראל"

רוחאני (רויטרס)

שר החוץ האוסטרי סבסטיאן קורץ, אמור היה להגיע החודש לישראל, אך לאור עיצומי משרד החוץ הוא נאלץ לבטל את ביקורו. במקום זה הוא ימשיך ישר לאירן - בלי לקבל בדרך את המסרים שלישראל חשוב להעביר לפני ביקור כזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

גורמים במשרד החוץ טוענים כי ביטול ביקורו של השר האוסטרי עשוי לפגוע במאמציה של ישראל להותיר את החרם האירני על כנו. "שר החוץ קורץ אמר שבוע לאחר כניסתו לתפקיד כי הוא מבין את דאגותיה של ישראל בכל הקשור לגרעין האירני", אומרים גורמים במשרד החוץ. "ההיסטוריה האוסטרית מחייבת אותם לקחת זאת בחשבון. יכול להיות שאם הייתה לנו את ההזדמנות, היינו נתקלים באוזן קשבת".

האינטרס הכלכלי

קורץ יגיע לביקור באירן כחלק מביקור הכנה של הנשיא האוסטרי היינץ פישר במדינה. אוסטריה היא בין המדינות המצפות לחידוש הקשרים הכלכליים עם אירן, כאשר חוזה נפט שנחתם בין שתי המדינות בסכום של 20 מיליארד אירו נמצא בהקפאה.

משרד החוץ בירושלים (חדשות 2)
ביקורו של נשיא אוסטריה פישר אמור להיות הביקור הראשון באירן לאחר הסכם ג'נבה שנחתם בין המעצמות למדינה האיסלמית. גורמים במשרד החוץ מציינים כי "היה כדאי ששר החוץ קורץ ישמע על החשיבות שבבידודה של אירן, באי הסרת הסנקציות ובסכנה הרובצת לפתחה של ישראל."

עיצומי העובדים במשרד החוץ ממשיכים מאז שהליך הגישור בינם לבין משרד האוצר נכשל. הנושא מעסיק גם את התקשורת האוסטרית והופיע במספר כלי תקשורת בימים האחרונים. רוח הדברים היא שביקור אוסטרי ללא הכנה ראויה, לא ישיג את המטרות המצופות. ייתכן והדבר ישפיע גם על ביקורו של הנשיא פרס באוסטריה לקראת סוף החודש.