השר כץ: "אסור לשחרר את ברגותי"

על רקע הדיווחים לפיהם אבו מאזן ידרוש בפגישתו היום עם נשיא ארה"ב אובמה את שחרורו של מרואן ברגותי בנוסף להקפאת הבניה, הביע שר התחבורה ישראל כץ התנגדות נחרצת לשחרור. "ברגותי הוא ארכי רוצח מוג לב, שחרורו יהיה פשיטת רגל מוסרית", כתב כץ בפייסבוק

השר ישראל כץ (AP)

שר התחבורה ישראל כץ התייחס בעמוד הפייסבוק שלו לדיווח לפיו יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ידרוש את שחרורו של מרואן ברגותי מהכלא בישראל בפגישתו היום (ב') עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה בוושינגטון. "על ישראל להשיב במילה אחת - לא", כתב כץ. "ברגותי הוא ארכי רוצח מוג לב ודינו להירקב בכלא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כץ ציין כי בכוונתו לפעול נגד שחרור מחבלים מהכלא. "זאת הייתה טעות לשחרר את רוצחי טרום אוסלו תמורת פתיחת השיחות וזאת תהיה פשיטת רגל מוסרית ומעשית לשחרר את ברגותי וחבריו תמורת המשך השיחות", אמר השר. "אבו מאזן מאיים, כמו ההוא בבדיחה, ללכת לישון רעב? אז שיילך לישון רעב".

מרואן ברגותי (פלאש 90)

בכיר ברשות הפלסטינית אמר אמש כי יו"ר הרשות אבו מאזן, צפוי להציע לנשיא ארצות הברית את המשך המשא ומתן עם ישראל מעבר לתשעת החודשים שנקבעו - זאת בתמורה להקפאת בנייה ושחרור אסירים, וביניהם מרוואן ברגותי ואחמד סאדאת - מי שעמד מאחורי תכנון ההתנקשות בשר רחבעם זאבי.

את הדברים אמר הבכיר לעיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון. במהלך הריאיון ציין הבכיר הפלסטיני כי יו"ר הרשות שלח לממשל אובמה רשימת אסירים, שאותם הוא דרש לשחרר כבר לפני כחודש, וביניהם האסירים החולים, הזקנים וכן אסירות המוחזקות בכלא הישראלי.