ישראל מענישה את הרשות: תוגבל אספקת החשמל

אחרי שלפני יומיים נותק הזרם לכמה ערים בגדה, הודיעה חברת החשמל כי תגביל את אספקת החשמל לשכם וג'נין. זאת, בשל חוב של הרשות שמגיע לסכום של שני מיליארד שקל "ולאחר שנעשו אין-ספור התראות וניסיונות להגיע להסדר"

העונש לרשות: הגבלת אספקת החשמל (יח"צ)

ישראל מגבילה שוב את אספקת החשמל לשכם וג'נין - כך הודיעה היום (רביעי) חברת החשמל. הצעד ננקט בשל חובות הרשות הפלסטינית וחברת החשמל המזרח-ירושלמים, שהאמירו לסכום של כשני מיליארד שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד נמסר כי "לאחר שנעשו אין-ספור התראות וניסיונות להגיע להסדר, דירקטוריון חברת החשמל הנחה את מנכ"ל החברה לפעול לצמצום האמרת החוב". בשל כך, הודיעו בחברה, "ומאחר וחברת החשמל, מתוקף חוק, מחויבת לפעול משיקולים עסקיים, החברה נאלצת מעת לעת לבצע הגבלות באספקת החשמל לזמנים קצובים".

לפני יומיים הופסקה אספקת זרם החשמל לכ-45 דקות בשכם וג'נין, מסיבה דומה. מדובר היה בפעם הראשונה שהמהלך מבוצע בערי הגדה המערבית.

הרשות תקרוס? אבו מאזן (רויטרס)

הגבלת אספקת החשמל מגיעה לאחר שלפני כחודש הקפיאה ישראל העברת כספים לרשות הפלסטינית בסכום של חצי מיליארד שקל. זאת, בתגובה לבקשת הפלסטינים להצטרף לבית הדין הבינלאומי בהאג.

ביום שבת האחרון הביע מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי חשש מפני קריסת הרשות הפלסטינית ללא הזרמת הכספים. קרי אמר כי האפשרות של הפסקת התיאום הביטחוני של הרשות עם ישראל היא ממשית בהתחשב במצב.