רייס: נתניהו הורס את היחסים עם ארה"ב

היועצת לביטחון לאומי של נשיא ארה"ב סוזן רייס מצטרפת לביקורת החריפה בצמרת הממשל ותוקפת את ראש הממשלה נתניהו על כוונתו לנאום בקונגרס שבועיים לפני הבחירות. "זה הפך במידה מסוימת לעניין מפלגתי", היא אמרה בריאיון לרשת CBS

נמשכת הביקורת של ממשל אובמה על ההתערבות הישראלית במשא ומתן עם אירן. היועצת לביטחון לאומי של נשיא ארה"ב ברק אובמה, סוזן רייס, תקפה הלילה (רביעי) את התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו והגדירה אותה הרסנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה שקרה בשבועות האחרונים, בשל ההזמנה ששלח ביינר וקבלת ההזמנה מצד ראש הממשלה נתניהו לנאום שבועיים לפני הבחירות בארצו, הוא שבשני הצדדים זה הפך במידה מסוימת לעניין מפלגתי", אמרה רייס בריאיון לצ'ארלי רוז ברשת CBS.

"זה לא רק מצער", הוסיפה רייס בהתייחסותה למשבר המדיני בין ירושלים לוושינגטון, "אני חושבת שזה הורס את מארג היחסים".

(חיים צח / לע"מ)

התבטאותה של רייס מצטרפת לדברים שאמר אמש מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שתקף את נתניהו ואת קביעתו שההסכם המתגבש עם אירן הוא רע: "המדיניות היא כזו - אירן לא תשיג נשק גרעיני. כל מי שמתרוצץ ומתלהם בדברים כמו 'אנחנו לא אוהבים את העסקה', כלל לא יודע מה העסקה. עדיין אין עסקה כלל".

מקורביו של נשיא ארה"ב אובמה טוענים שחילוקי הדעות מול ממשלת נתניהו הם אלו שמונעים כעת אפשרות לדון בערבויות הביטחוניות שיינתנו לישראל במסגרת ההסכם המתגבש בין אירן לבין המעצמות.