יונתן פולארד אושפז בבית חולים

החמרה נוספת במצבו של המרגל היהודי הכלא בארה"ב. לפני מספר שעות הובהל פולארד לבית החולים שם אושפז במהלך הלילה. מקורביו עוקבים בדאגה אחר מצב בריאותו המדרדר. "מצבו הכללי לא טוב והוא סובל משורה של בעיות. לא בטוחים שהוא ישרוד את השנה הזו", אמר ראש המטה לשחרורו אפי להב

מצבו הולך ומדרדר. פולארד (AP)

המרגל היהודי אמריקני ג'ונתן פולארד המוחזק בכלא האמריקני אושפז אתמול (ד') בבית חולים לאחר שחלה החמרה במצבו הרפואי. פולארד סובל מבעיות בכבד ובכליות ומצבו הרפואי הולך ומידרדר לאורך השנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מצבו הכללי לא טוב והוא אושפז לפני 15 שעות", מסר ראש המטה לשחרור פולארד אפי להב בשיחה עם חדשות 2 Online. "הוא סובל משורה של בעיות, בעיקר בעור ובכליות. אנחנו מודאגים מאוד ממצבו. כבר בהפגנה האחרונה שקיימנו מול שגרירות ארה"ב בתל אביב אמרתי שאנחנו לא בטוחים שהוא ידרוש את השנה הזו בכלא".

לפני יותר מחודשיים נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם רעייתו של פולארד אסתר, על רקע חשיפות פרשת ההאזנות של האמריקנים ובמטרה לשחרור פולארד קיוו כי סאגת שחרורו קרובה לסיום.

אחת ההערכות היתה אז כי ראש הממשלה יידרוש מארה"ב את שחרורו של המרגל היהודי-אמריקני כחלק מהתקדמות במשא ומתן - או כחלק מחתימה של הסכם מסגרת, או אפשרות במסגרתה ראש הממשלה ידרוש את שחרורו של המרגל היהודי-אמריקני כחלק מעסקה לשחרור אסירים ערבים ישראלים.

בתחילת אפריל 2012 חלה הרעה במצבו הבריאותי של פולארד והוא אושפז בבית החולים. בעקבות זאת הגיש הנשיא פרס אגרת לנשיא ארה"ב ובה בקשה מיוחדת לשחרר את המרגל היהודי-אמריקני מסיבות הומניטריות.