בכיר פלסטיני: "נאום נתניהו - סוף למו"מ המדיני"

דבריו של ראש הממשלה נתניהו בוועידת איפא"ק עוררו זעם בקרב גורמים ברשות הפלסטינית. בריאיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP אמר בכיר הרשות נביל שעת': "הנאום היה בבחינת הכרזה רשמית על סיום חד צדדי של המו"מ". עיקר הביקורת של הפלסטינים מתרכז בדרישות נתניהו להכרה במדינה יהודית ולנוכחות צבאית בבקעת הירדן

נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידת אופא"ק, שבו הביע רצון להגיע להסכם שלום היסטורי עם הפלסטינים, התקבל בתשואות סוערות, אבל מתברר שלא כולם אהבו את דבריו. "נאומו של נתניהו היה בבחינת הכרזה רשמית על סיום חד צדדי של המו"מ", אמר הערב (ג') בכיר פלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP התייחס נביל שעת' לדרישת נתניהו להכרה במדינה היהודית והתעקשותו לשמור על נוכחות צבאית בבקעת הירדן והבהיר כי הפלסטינים "דוחים את הדרישות לחלוטין".

מוקדם יותר הערב התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לשיחות עם הפלסטינים במהלך דברים שנשא בוועידת איפא"ק - השדולה הפרו-ישראלית בבתי הקונגרס האמריקניים. "אנו שואפים לשלום עם שכנינו הפלסטינים - שלום שעשוי לפתוח קשרים בין ישראל לבין העולם הערבי", אמר נתניהו.

"הגיע הזמן שהפלסטינים יכירו בכך שמדינת ישראל היא מדינת היהודים", אמר נתניהו. "אבו מאזן, הכר במדינת היהודים. סוגיית השטחים היא פתירה, אך העובדה שישראל היא מדינה יהודית לא נתונה למחלוקת. הכר במדינה היהודית ללא עכבות, הגיע הזמן".

"לפני שלוש שנים המזרח התיכון נראה אחרת לגמרי. אנו צריכים לקוות לטוב ביותר, אבל במזרח התיכון עלינו גם להתכונן לגרוע ביותר. אין לי ספק שהסכם שלום עם הפלסטינים יהיה נתון למתקפות חוזרות ונשנות, אבל אחרי שנתגבר עליהן - התוקפים יוותרו. עוצמתו של צה"ל היא הדבר היחיד שיכול להגן על השלום ועל ישראל. העמדה הזאת אולי לא תזכה אותי בהכרה בינלאומית, אבל אין בכוונתי להמר על ביטחון המדינה היהודית היחידה".