נתניהו בוועידת איפא"ק: "אבו מאזן, הכר במדינה היהודית"

מול קהל ביתי אוהד, נשא רה"מ נתניהו דברים בנאומו בוועידת השדולה הפרו-ישראלית איפא"ק בוושינגטון, שם התייחס למו"מ המדיני: "שואפים לשלום היסטורי". על אירן: "לא אתן שיביאו אותנו לסף הכחדה שוב"

פחות מיממה לאחר שנועד עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה בבית הלבן, ועל רקע הזינוק בבנייה בשטחים, נשא הערב (ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו דברים בוועידת איפא"ק, השדולה הפרו-ישראלית בבתי הקונגרס האמריקניים, בכנס שבו הוא מתקבל באהדה רבה מדי שנה. את נאום ראש הממשלה העברנו בשידור חי בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברכות מירושלים", פתח ראש הממשלה נתניהו את נאומו לקול תשואות הקהל, "בירתה הנצחית והמאוחדת של ישראל ושל העם היהודי. תמיכתה של ארה"ב בישראל היא חיונית ואין בעולם מדינה יותר פרו-אמריקנית מישראל".

"אנו שואפים לשלום עם שכנינו הפלסטינים - שלום שעשוי לפתוח קשרים בין ישראל לבין העולם הערבי", התייחס ראש הממשלה לתהליך המדיני. "הגיע הזמן שהפלסטינים יכירו בכך שמדינת ישראל היא מדינת היהודים", אמר נתניהו. "אבו מאזן, הכר במדינת היהודים. סוגיית השטחים היא פתירה, אך העובדה שישראל היא מדינה יהודית לא נתונה למחלוקת. הכר במדינה היהודית ללא עכבות, הגיע הזמן".

"הכר במדינה פלסטינית". אבו מאזן (רויטרס)

"לפני שלוש שנים המזרח התיכון נראה אחרת לגמרי. אנו צריכים לקוות לטוב ביותר, אבל במזרח התיכון עלינו גם להתכונן לגרוע ביותר. אין לי ספק שהסכם שלום עם הפלסטינים יהיה נתון למתקפות חוזרות ונשנות, אבל אחרי שנתגבר עליהן - התוקפים יוותרו. עוצמתו של צה"ל היא הדבר היחיד שיכול להגן על השלום ועל ישראל. העמדה הזאת אולי לא תזכה אותי בהכרה בינלאומית, אבל אין בכוונתי להמר על ביטחון המדינה היהודית היחידה".

במהלך נאומו הזהיר ראש הממשלה נתניהו מפני הסכנות הטמונות בתכנית הגרעין האירנית. "אירן אומרת שהיא לא מעוניינת בפצצה, אז מדוע יש לה כורים למים כבדים וטילים ארוכי טווח? הטילים שהם בונים לא מיועדים לנו, הישראלים. אירן בונה את הטילים האלה עבורכם. בטהרן צועקים ברחובות 'מוות לאמריקה'".

"אמש נפגשתי עם הנשיא אובמה, עם השר קרי ועם מנהיגי הקונגרס. שוחחנו על כך שצריך למנוע מאירן יכולת גרעינית. אירן אינה מעוניינת בתכנית גרעין אזרחית, היא רוצה תכנית צבאית. אסור להזניח את אירן מפני שהיא תפתח נשק גרעיני. זה קורה בזמן שאנחנו מדברים.

נתניהו שוקד על כתיבת נאומו (לשכת ראש הממשלה)

"נשק גרעיני בידי אירן הוא מכת מוות להסכמים על הגבלת הנשק הגרעיני. אירן היא מדינת טרור. אם היא מעשירה אורניום, איך נוכל להגיד ברצינות למדינות אחרות שלא להעשיר אורניום? גרעין אירני לא יפגע רק במזרח התיכון אלא בעולם כולו ואנחנו נוודא שזה לא יקרה. אירן קוראת לחיסול ישראל. לא ניתן שיביאו אותנו שוב לסף הכחדה וכראש ממשלת ישראל - אני מחויב להגן עליה".

"הגעתי לכאן על מנת לשרטט קו ברור, ואתם יודעים שאני אוהב לשרטט קווים, בייחוד קווים אדומים", אמר נתניהו. "הקו שאני רוצה לשרטט הוא הקו בין חיים למוות, בין נכון ללא נכון. עמדתי קרוב מאוד לקו הזה לפני שבועיים, כשביקרתי בבית חולים שדה צבאי בגולן.

"עד כה טיפלה ישראל בקרוב לאלף פצועים סורים - גברים, נשים והרבה מאוד ילדים. הם הגיעו לגדר הגבול כשהם מדממים, קרובים למוות. במהלך ביקורי פגשתי גבר סורי ובנו בן ה-5 שנפצע קשה. כמה ימים לפני כן נהרגו אשתו ובנו התינוק כתוצאה מפצצה אירנית ששיגר אסד. 'אירן הורגת אותנו וישראל מצילה אותנו', הוא אמר לי. הם גילו את מה שידעתם מאז ומעולם - שבמזרח התיכון מלא שפיכות הדמים, ישראל היא הסמן ההומני, כוח הטוב.

אובמה ונתניהו בפגישתם (רויטרס)

"בצדו השני של הגבול יש רצח, יש מוות, יש חיזבאללה ואל קעידה. מה שהמשטר האירני עושה מעבר לים זהה למה שהם עושים בשטחים לעם האירני. נסראללה אמר בעצמו שאירן וחיזבאללה אוהבים את המוות וישראל אוהבת את החיים, וזו הסיבה שאירן תנצח וישראל תפסיד. הוא צודק לגבי החלק הראשון, אבל ישראל תנצח בזכות אהבתה לחיים".

"התנועה לחרם על ישראל מנוגדת למוסר", תקף נתניהו. "התנועה הזו תיכשל. המדינות באסיה, אפריקה ואמריקה הלטינית אוהבת את ישראל ורוצות את הטכנולוגיה הישראלית. גם כוחות העל מגיעים אלינו על מנת לנצל את החדשנות הישראלית. כמו שהחרם הערבי לא הצליח, כך גם הם עומדים להיכשל. צריך להתנגד לתומכי החרם, מכיוון שטענותיהם אינן נכונות. הם לא רוצים שלום. אני קורא להחרים את המחרימים".

"ארצות הברית וישראל, אסור לכם לשכוח - אנו נמצאים בצד הנכון של ההיסטוריה", סיים נתניהו את נאומו. "עמדו נכונים, עמדו גבוה, עמדו גאים".