משרד החוץ פרסם אזהרת מסע לתאילנד

ההפגנות הפוליטיות הסוערות, שגלשו לעימותים ולפיגועים, הביאו את ישראל להזהיר את אזרחיה. ההמלצות: להתרחק ממוקדי האלימות, כולל באזורים התיירותיים, ולפקוח עיניים. חופשה נעימה

הספיקה לבלות בנעימים. בר רפאלי בתאילנד (אינסטגרם)

חופים קסומים, מחירים ברצפה - והפגנות פוליטיות סוערות. חופשה בתאילנד, יעד מועדף על ישראלים רבים בכל הגילאים, עלולה להיות גם מסוכנת, מה שהביא היום (ב') את משרד החוץ הישראלי לפרסם אזהרת מסע למדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראלים בתאילנד מתבקשים להימנע מלהגיע לריכוזי המפגינים, לאירועים בעלי אופי פוליטי, לתהלוכות ולריכוזי כוחות ביטחון", נכתב בהודעת משרד החוץ. "הפגנות שלוות עלולות לגלוש לאלימות תוך זמן קצר. המצב הפוליטי והביטחוני רגיש ובלתי צפוי. יש לנהוג בערנות ובמשנה זהירות, לפעול על פי הנחיות הרשויות המקומיות ולעקוב אחר דיווחי התקשורת".

בשבועות האחרונים מתקיימות הפגנות רבות בבירת תאילנד. הממשלה הכריזה על מצב חירום בבנגקוק ובמספר מחוזות סמוכים. במשרד החוץ מסבירים כי לאחרונה חלה עליית מדרגה ברמת האלימות במדינה.

במהלך ההפגנות בבירה נרשמו אירועים אלימים שכללו השלכת מטעני חבלה ושימוש בנשק חם, שגרמו לאבדן חיי אדם ולנפגעים רבים. חלק ממוקדי ההפגנות ממוקמים בסמוך למרכזי קניות פופולריים, בין היתר בסמוך למרכז הקניות CENTRAL WORLD.

במשרד לא קוראים להימנע מביקור במדינה, בשלב זה לפחות, אבל ממליצים לישראלים לפקוח עיניים ולהתרחק ממוקדי ההפגנות.