אחרי המתקפה על השגריר שפירו: השדולה התנצלה

שגריר ארה"ב בישראל הביע אכזבה מהמפגש עם שדולת ארץ ישראל שהסתיים בטונים צורמים, לאחר שחברי הכנסת החלו להטיח בו דברים קשים. עקב כך, ראש השדולה ח"כ אורית סטרוק, התקשרה להתנצל

התנצלות אחרי המתקפה. שפירו (חדשות 2)

אחרי המפגש הסוער בין חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת לשגריר ארה"ב בישראל דן שפירו - מגיעה ההתנצלות. שפירו הביע את אכזבתו הן מההדלפה והן מהדברים הקשים שנאמרו בפגישה, ובשדולה בראשות אורית סטרוק התקשרו להתנצל.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול נפגש השגריר לראשונה עם חברי השדולה לדיון על היחסים בין שתי המדינות והמו"מ המדיני ובתוך זמן קצר התלהטו הרוחות. "אל תמכור לנו טיעונים לא אינטליגנטיים, אף אחד בישראל לא קונה את זה", אמרה לשפירו ח"כ אורית סטרוק (הבית היהודי) בהתייחסה לסירובה של ארה"ב לשחרר פולארד.

"זהו אינטרס יסודי של ארה"ב שישראל תישאר מדינה יהודית ודמוקרטית בטוחה", הדגיש שגריר ארה"ב במהלך המפגש. "הנשיא אובמה דיבר על תוצאת המו"מ והיא מדינה פלסטינית עצמאית עם סידורי ביטחון לישראל". בתגובה לדבריו אמרה לו ח"כ סטרוק: "אדוני השגריר, אותנו לא מעניינים סידורי ביטחון, אנחנו כאן בגלל זכותנו על הארץ".

סטרוק לא הייתה היחידה שהפנתה אמירות קשות כלפי שפירו, שניסה מצידו לשכנע בנחיצותו של הסדר מדיני עם הפלסטינים. "איך אפשר לסמוך עליכם? מתי עמדתם לצידנו?", שאל אותו ח"כ דוד רותם (הליכוד ביתנו). "יש כאן הפעלת לחץ שלא מתאימה לידידה. זאת לא ידידות אלא לאנוס אותנו לבצע דברים שאנחנו לא רוצים", הצטרף ח"כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי).

"אל תמכור לנו טיעונים". ח"כ סטרוק (חדשות 2)

"מפרשת פולארד מדיף ריח קשה של אנטישמיות"

בכך לא פסקו ההתבטאויות הקשות שהפנו חברי הכנסת מהימין לשגריר שפירו. "הסיוע האמריקני הוא טעות ואני מתנגד לו", אמר ח"כ משה פייגלין (הליכוד ביתנו). "חוסר האמון נובע מהפצע שנקרא יונתן פולארד ומדיף ריח קשה של אנטישמיות". ח"כ שולי מועלם הוסיפה כי "הממשל האמריקני הנוכחי אימץ את הנרטיב הפלסטיני. הפתרונות שלכם לא מובילים לשום מקום".

"אין רוב בליכוד להסדר שתוכנו חלוקת הארץ", אמרה לשפירו ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד-ביתנו). "העמדות הללו משקפות את רצונו של העם בישראל וכל ניסיון לכפות עלינו תכניות מדיניות בניגוד לעמדת הבוחר יהווה פגיעה בדמוקרטיה הישראלית".