קנצלרית גרמניה מרקל ושרי ממשלתה יגיעו היום לביקור בזק בישראל

אנגלה מרקל, קנצלרית גרמניה, תגיע היום לביקור בן יממה בישראל, כשהיא מלווה בשרי ממשלתה - זאת במסגרת המפגש השנתי בין ממשלות גרמניה וישראל. מרקל תיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם נשיא המדינה שמעון פרס, שיעניק לה עיטור כבוד מיוחד

תגיע היום לישראל. מרקל עם נתניהו (לע"מ)

שומרים על יחסים קרובים: קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, תגיע היום (ב') לביקור בן יממה בישראל כשהיא מלווה בשרי ממשלתה - זאת כחלק מהמפגש השנתי של ממשלות גרמניה וישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקנלצרית תיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה שמעון פרס ויו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ותערוך ישיבת ממשלה משותפת לגרמניה וישראל בהשתתפות השרים משתי המדינות.

בין היתר, ידונו השרים בישיבה המשותפת בהיערכות לציון 50 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות בשנה הבאה ותודגש מחויבותה של גרמניה לביטחונה של ישראל, עמה היא מצויה ביחסים קרובים מאוד.

במפגש שתקיים מרקל עם ראש הממשלה נתניהו, היא תדון עמו בשלל הנושאים העומדים על הפרק בהם הגרעין האירני וגם המו"מ עם הפלסטינים, במסגרתו חלוקות שתי המדינות על סוגיית המשך הבנייה הישראלית בשטחי יהודה בשומרון.

עיטור הנשיא יוענק לקנצלרית: "מחויבת לביטחון ישראל"

הנשיא פרס יעניק למרקל עיטור כבוד (רויטרס)
במסגרת ביקורה של מרקל בארץ, יעניק לה נשיא המדינה, שמעון פרס, את עיטור הנשיא - התואר האזרחי הגבוה ביותר שניתן לקבל בישראל. זאת בשל "מחויבותה הבלתי מתפשרת לביטחונה של ישראל, קידום החינוך נגד אנטישמיות וגזענות ומנהיגות מוסרית ויוצאת דופן".

במעמד הענקת העיטור שייערך מחר, יישאו השניים נאומים מדיניים ולאחר הטקס יקיימו פגישת עבודה מדינית, שבמהלכה ידונו במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים וכן בסוגיית הגרעין האירני וביחסים בין ישראל לגרמניה.