נתניהו: "מאמצי מזכיר המדינה קרי - הסיכוי היחידי לשלום"

בריאיון שהעניק לרשת הטלוויזיה הגרמנית ZDF לקראת ביקורה של הקנצלרית אנגלה מרקל בישראל שיחל היום, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למו"מ עם הפלסטינים והבהיר כי מאמציו של ג'ון קרי הם "הסיכוי היחידי לשלום". לדבריו, המכשול העיקרי בשיחות הוא "ההתעקשות הפלסטינית לא להכיר במדינה יהודית"

גיבוי פומבי למאמציו. נתניהו עם קרי (חיים צח, לע"מ)

מאמצי מזכיר המדינה - מוצא אחרון לשלום: כך אמר הלילה (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו בריאיון לרשת הטלוויזיה הגרמנית ZDF, זאת לקראת הגעתה היום של הקנצלרית אנגלה מרקל לביקור בזק בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי נתניהו, שהתייחס בפירוט למו"מ המתנהל בין ישראל לפלסטינים "הדרך היחידה להשיג שלום היא להביע תמיכה במאמציו של קרי. יחד עם הפלסטינים - ובראשם יו"ר הרשות אבו-מאזן, עלינו לשבת סביב השולחן ולהגיע להסכמות".

ראש הממשלה חזר והדגיש כי המכשול העיקרי בשיחות הוא ההתעקשות הפלסטינית שלא להכיר במדינה יהודית: "הכרה במדינה יהודית היא תנאי בלעדי לשלום. המכשול במו"מ הוא העיקרון הזה ולא סוגיית הבנייה הישראלית בהתנחלויות שזוכה לביקורת רבה במערב".

מעוררת מחלוקת. הבנייה בהתנחלויות (חדשות 2)

חברות קרובה - לצד מחלוקות

נתניהו טוען כי הסוגיה הסבוכה של בנייה בשטחי יהודה ושומרון "תיפתר במסגרת השיחות". ראש הממשלה תהה מדוע בעוד הוא מצהיר בגלוי שהוא מוכן לקבל מדינה פלסטינית - הם לא מוכנים להביע הכרה בישראל: "אני מוכן לקבל את קיומם במדינה משלהם, למה הם לא מקבלים אותי?", שאל.

על רקע ביקורה של מרקל בישראל היום יחד עם שרים רבים מממשלתה, הוזכרה בריאיון ה"קרבה המיוחדת" השוררת ביחסים בין ברלין לירושלים - כזו שגם עוררה מחלוקות לא פעם, בין היתר בנושא ההתנחלויות.

יחסים קרובים. נתניהו ומרקל (AP)


באוקטובר האחרון, במהלך ביקורו של יו"ר הרשות הפלסטינית בגרמניה, הפצירה הקנצלרית בממשלת ישראל לחדול מבנייה בהתנחלויות. בתגובה לדברים, ענה נתניהו כי "גם בין חברים טובים יש מחלוקות. היחסים בין ישראל לגרמניה קרובים מאוד, ואי הסכמות הם חלק מהקשר הקרוב עמה", הבהיר אז.