גרמניה תייצג את ישראל במדינות ללא שגרירות

אם אתם ישראלים ששוהים במדינות שאין בהן שגרירות ישראלית כמו מלזיה או אינדונזיה, יש לגרמניה בשורה עבורכם: הקנצלרית אנגלה מרקל תאשר הסכם במסגרתו יתנו הנציגויות הגרמניות שירות קונסולרי לישראלים במדינות אלה

ראש הממשלה נתניהו והקנצלרית אנגלה מרקל (רויטרס)

גרמניה תספק לאזרחי ישראל שירותים קונסולריים במדינות בהן אין לישראל שגרירות כמו אינדונזיה או מלזיה - כך אמר שגריר ישראל בגרמניה יעקב הדס-הנדלסמן לסוכנות הידיעות רויטרס. "זהו מסר מיוחד של ממשלת גרמניה לישראל", אמר השגריר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל צפויה לאשר את ההסכם בביקורה הקרוב בישראל. היא צפויה להגיע לכאן עם כמה משרי ממשלתה ותיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. כמו כן, תקבל מרקל את "עיטור הנשיא" מידי נשיא המדינה שמעון פרס.

במעמד הענקת העיטור יישאו פרס ומרקל נאומים מדיניים ולאחר הטקס יקיימו פגישת עבודה מדינית, שבמהלכה ידונו במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים וכן בסוגיית הגרעין האירני וביחסים בין ישראל לגרמניה.

את ההחלטה על הענקת העיטור קיבל פרס בעצתם של חברי הוועה לעיטור הנשיא בראשותו של נשיא בית המשפט העליון בדימוס מאיר שמגר והנשיא לשעבר יצחק נבון. "ד"ר אנגלה מרקל הינה מנהיגה יוצאת דופן בעלת סולם ערכים גבוה ואמות מוסר עמוקות ויוצאות דופן, הבאים לידי ביטוי בין היתר ביחסה החם והידידותי למדינת ישראל ולעם היהודי", צוין בהחלטה.

"הקנצלרית העצימה לא רק את מערכת היחסים המדינית בין שתי המדינות, אלא גם את זו הביטחונית; היא מדינאית שניחנה בחזון ובראייה ארוכת טווח ומעשיה מעוררים התפעלות".