ראש צוות המו"מ האמריקני עם אירן תגיע לישראל

וונדי שרמן, סגנית מזכיר המדינה האמריקני, צפויה להגיע לישראל בתחילת השבוע הבא. שרמן תיפגש עם מספר בכירים ישראלים ותעדכן אותם בהתקדמות השיחות בין אירן לבין המעצמות. בתוך כך פרסמה סוכנות הגרעין דוח ולפיו אירן עומדת בתנאי הסכם הביניים

וונדי שרמן (רויטרס)

שיחות הגרעין עם אירן: על רקע החששות בירושלים מפני תוצאות המו"מ בין אירן למעצמות, תגיע לישראל בתחילת השבוע הבא ראש צוות המו"מ האמריקני עם אירן, וונדי שרמן, שתעדכן את ההתקדמות בשיחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שרמן, סגניתו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, תיפגש עם בכירים בירושלים, לאחר שהשבוע הסתיים סבב שיחות בין אירן לבין המעצמות בווינה ללא פריצת דרך. נציגי אירן והמעצמות סיכמו לחדש את השיחות על הסכם הקבע בחודש הבא.

אירן דיללה אורניום מועשר

במקביל פרסמה אתמול (ה') הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית דוח חדש ולפיו אירן עומדת ביעדי הסכם הביניים שנחתם בנובמבר. על פי הדוח, נקטה אירן לראשונה מזה ארבע שנים פעולה לדילול אורניום מועשר ברמה הגבוהה מ-20%, כך שיכיל 161 ק"ג של אורניום במקום 196 ק"ג.

חלק מהחומר הומר לתחמוצת, בעוד שהשאר דולל לרמות ריכוז נמוכות יותר. הפרטים הללו התפרסמו שעות ספורות לאחר השלמת סבב השיחות הנוכחי שקיימה אירן עם נציגי שש המעצמות, לקראת הסבב הבא שייערך ב-17 במרס.