ליברמן תוקף את דרום אפריקה: "מדינה צבועה, ממליץ לה לא להטיף לישראל"

שר החוץ השמיע היום ביקורת חריפה במיוחד כלפי המפלגה הקומוניסטית במדינה, לאחר שהשמיעה ביקורת נגד ישראל - זאת עקב סירובה של ירושלים לאפשר לשר מהמדינה לבקר ברשות הפלסטינית. "דרום אפריקה נשארה מדינה שבה יש בעיות קשות של גזענות ואלימות, ממליץ לה לא להטיף לישראל", הזהיר ליברמן

"צביעות". שר החוץ ליברמן (אלרם מנדל - משרד החוץ)

שר החוץ אביגדור ליברמן נוקט במדיניות תקיפה במיוחד נגד דרום אפריקה:  ליברמן תקף היום (שישי) בחריפות את ביקורת המפלגה הקומוניסטית הדרום אפריקנית על ישראל, זאת עקב סירובה של ירושלים לאפשר לשר להשכלה גבוהה מהמדינה, לעבור בארץ על מנת לבקר ברשות הפלסטינית. "זוהי צביעות של אלו שלא רק טובלים ושרץ בידם, אלא הם ממציאי השרץ", כתב ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי ליברמן, רק לפני ימים ספורים התקיימה ביוהנסבורג התקפה גזענית אלימה נגד מהגרים זרים, שבה בנוסף להשחתת רכוש המונית, היו גם הרוגים ופצועים רבים - ושוטרים דרום אפריקאים ירו במהלכה כדורי גומי ורימוני הלם נגד מהגרים ממדינות שכנות. "כולם עוד זוכרים את ההרג ההמוני שביצעה משטרת דרום אפריקה בכורי הפלטינה לפני שלוש שנים", הוסיף. "האירועים הללו ואחרים מוכיחים שוב ושוב כי דרום אפריקה נשארה מדינה שבה יש בעיות קשות של גזענות ואלימות".

ליברמן המשיך והמליץ לממשלת דרום אפריקה ולמפלגה הקומוניסטית להפסיק להטיף ולתקוף את ישראל, שלדבריו שומרת בצורה מקסימלית על זכויות אדם וקודים בינלאומיים של התנהלות. "אם איומים וגורמים טרוריסטים היו פועלים בדרום אפריקה, מרחץ הדמים שם היה מציף את הרחובות. במובן זה, אין זה פלא שחברי המפלגה הקומניסטית של דרום אפריקה מעדיפים את הפלסטינים על ישראל, בבחינת מין שמצא את מינו״.

השר להשכלה גבוהה של דרא"פ (רויטרס)


בהצהרה שנתן אתמול השר הדרום אפריקאי, הוא אמר כי ישראל מונעת ממנו את הכניסה על מנת 'להעניש' את המפלגה הקומוניסטית אליה הוא משתייך, בשל עמדתה האתית כלפי העם הפלסטיני ומאבקה למען החופש, הצדק והעצמאות.