שר החוץ ליברמן מודה: "יכול להיות שהטון שלי השתנה"

לאחרונה ניכר כי שר החוץ ליברמן הפך להיות מתון יותר בדעותיו - עם המחמאות לארה"ב והעמידה מאחורי מזכיר המדינה האמריקני קרי שספג ביקורת מצד שרים ישראלים. בריאיון לחדשות 2 הוא מודה כי בגילו ייתכן ומשהו השתנה – ומבהיר כי "ראשות ממשלה זה לא אובססיה"

"אני מודה ומתוודה, בגילי המופלג יכול להיות שהטון שלי קצת השתנה". כך אומר שר החוץ אביגדור ליברמן בריאיון לאולפן שישי, זאת על רקע שינוי הגישה שלו, והתמיכה הפומבית שלו בארה"ב. ליברמן היה מהראשונים לגנות את הביקורת שספג מזכיר המדינה האמריקני קרי מוקדם יותר החודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הייתי פעם עם יותר אנרגיות כשהייתי צעיר ויותר נמרץ אבל אני חושב שהמהות היא אותה מהות גם עם ארה"ב. היו לי יחסים מצוינים עם קרי גם בקדנציה הקודמת", מבהיר ליברמן - אך מציין: "אני חושב שהמהפך הוא בתקשורת לא אצל אביגדור ליברמן. כל מי שצמוד לעובדות יכול לבחון את כל הדברים שאמרתי בעבר לפני שנתיים, לפני 10 שנים ומה שאמרתי לאחרונה. אני לא מצאתי שום חידוש".

אך האם השינוי של ליברמן הוא כחלק מהרצון שלו להיות ראש ממשלה בעתיד? "אם יש שינוי מרענן זה חיובי, אני ממליץ לכל הפוליטיקאים לא לשעמם את האנשים ואת התקשורת ואת עצמם. אני כרגע שואף להיות שר החוץ הכי טוב. אם נביא מספיק מנדטים ובוחרים הכל פתוח, מעולם לא פסלתי ואין לי אובססיה, פוליטיקה זה אופציה, לא אובססיה, גם ראשות ממשלה זו אופציה ולא אובססיה. לא נולדתי חבר כנסת או שר ואני לוקח הכל בפרופורציות הנכונות".

ליברמן וקרי (AP)

"תפקידנו לחזק את ראש הממשלה, לא להתחרות בו"

ליברמן, שהפך להיות לאחרונה "המבוגר האחראי", המנומס שמושיט יד לאמריקנים מדגיש כי ישראל מוכנה להסדר, ומסרב להתייחס להערכת נשיא ארה"ב ברק אובמה, שלפיה יש פחות מ-50% סיכוי להגיע להסדר עם הפלסטינים בקרוב.

"אני חושב שממשלת ישראל מנהלת את זה באופן אחראי, רציני, ובסופו של דבר ההכרעות הן אצל ראש הממשלה והוא צריך לעשות את החשיבה הכוללת - אני מניח שאני אתמוך ואהיה מתואם איתו", הוא אומר. "תפקידנו לחזק את ראש הממשלה ולא להתחרות מי יותר או פחות פטריוט. אני חושב שראש הממשלה יודע איך להגן על הכבוד הלאומי שלנו, גם על האינטרסים". הוא מבהיר כי ישראל לא תתפשר על נושאי ביטחון, על נושא המדינה היהודית ועל עניין זכות השיבה.

באשר למועמדים לנשיאות המדינה אמר: "אני לא מסתיר שהיו הבנות בין ראש הממשלה נתניהו לביני שאני מחויב לתמוך במועמד שהוא הביא, יש שורה של מועמדים מצוינים כולל עוזי לנדאו. כל מי שבסופו של דבר נתניהו יחליט לתמוך, אני אתמוך".