השר בנט: "וייבר היא התשובה לחרמות"

שר הכלכלה נפתלי בנט מתייחס למכירת הסטארט-אפ הישראלי וייבר ועוקץ את מי שמזהירים מסנקציות מצד האיחוד האירופי ודומיו. "במקום לדבר על חרמות, אפשר לעסוק בחדשנות. הבחירה בידינו", כתב השר בעמוד הפייסבוק

השר והאקזיט, בנט (רויטרס)

על רקע החשש ההולך וגובר מסנקציות מצד האיחוד האירופי בעקבות ההאטה בקצב המשא ומתן עם הפלסטינים, אומר היום שר הכלכלה נפתלי בנט כי הישגים כמו זה של אפליקציית וייבר שנמכרה לענקית מיפן - עונה למבקרי המדיניות הישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"וייבר - התשובה למי שרוטט מחרמות", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "חברת רקוטן היפנית רוכשת את חברת וייבר הישראלית בלמעלה מ-3 מיליארד(!) ש"ח. ישראל, אומת החדשנות, ממשיכה לדהור קדימה".

הבוקר פורסם כי הסטארט-אפ הישראלי למחצה, המאפשר שיחות חינמיות ברשת נמכר, תמורת 900 מיליון דולר לחברה היפנית Rakuten, אחת מחברות שירותי האינטרנט המובילות בעולם. לדברי בנט, המשמעות של האקזיט היא הכנסות נוספות ממסים, מיזמים חדשים שיקומו בישראל - דבר שיביא בסופו של דבר ליצירת מקומות עבודה חדשים.

אקזיט ישראלי למחצה, וייבר (פייסבוק)

לדברי השר בנט, שבתחילת השבוע יצא מהמליאה במהלך נאומו של נשיא הפרלמנט האירופי בכנסת, "במקום לדבר על חרמות, אפשר לעסוק בחדשנות. הבחירה בידינו".

בנט, שבעברו הוביל סטארט-אפ ישראלי שזיכה אותו בעשרות מיליוני דולרים, התייחס גם לטענה שלפיה המשק הישראלי לא יזכה לרווחים מהמכירה בגלל שמשרדי החברה ממוקמים בחו"ל הבהיר כי: "למרות שהחברה רשומה משפטית בקפריסין, נוצרות הכנסות בישראל מכיוון שיזם ישראלי המוכר נכס מרוויח, ומשלם על כך מס רווחי הון בישראל כך היה לי, למשל, עם חברת סאיוטה".