תקרית חריגה בכנסת: חברי הבית היהודי נטשו במהלך נאום נשיא הפרלמנט האירופי

מרטין שולץ נשא נאום מעל בימת הכנסת, ולטענת אנשי הבית היהודי חזר על שקרים שהזינו אותו הפלסטינים. בתגובה נטשו חברי המפלגה את המליאה, כשח"כ יוגב אף מגדיל לעשות ומתפרץ לנאומו של הבכיר האירופי. השר בנט הבהיר: "שתיקה לנוכח תעמולה שקרית היא מתן לגיטימציה לפעילות נגד אזרחי ישראל"

מבוכה בכנסת: חברי סיעת הבית היהודי יצאו מהמליאה במהלך נאומו של נשיא הפרלמנט האירופי מרטין שולץ, במחאה על "השקרים שהשמיע, שאותם הזינו אותו הפלסטינים".

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 

ח"כ מוטי יוגב אף התפרץ לדברי נשיא הפרלמנט האירופי ואמר: "חוצפה לתמוך בפלסטינים שמסיתים להשמדת ישראל 70 שנה לאחר השואה". לאחר האירוע ציין יוגב כי "בן העם הגרמני איננו מתבייש לצטט שקרים אותם שמע אתמול מפלסטינים ברמאללה".

 

השקרים שעליהם מדברים בבית היהודי הם דברי שולץ, שלפיהם "פלסטיני זכאי ל-17 ליטר מים לעומת ישראלי שזכאי ל-70 ליטר מים ליום" וכי "ישראל מטילה מצור על עזה".

 

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט, הסביר את הסיבה לצעד החריג. "הדברים שהושמעו בכנסת הינם חמורים ביותר", אמר. "אנו דורשים התנצלות מנשיא הפרלמנט האירופי אשר השמיע שני שקרים בנאומו שהזינו אותו הפלסטינים. שתיקה לנוכח תעמולה שקרית היא מתן לגיטימציה לפעילות נגד אזרחי ישראל"

 

ח"כ יוגב נגד נשיא הפרלמנט (חדשות 2)

 

"לא נקבל הטפת מוסר בגרמנית" 

 

נשיא הפרלמנט שולץ הדגיש בדבריו,  כי הפרלמנט האירופי מחוייב למדינת ישראל ולבית הנבחרים שלה וכי שיתוף הפעולה בין המוסדות הוא פורה ומבוסס על אמון וכבוד הדדי. "לאחרונה מתגלעות אי הבנות בינינו", אמר שולץ, "אך אני חוזר ומדגיש שאין לאיחוד האירופי כל כוונה להחרים את ישראל".

 

למרות זאת, יו"ר הבית היהודי לא השתכנע מהדברים. בעמוד הפייסבוק שלו כתב בנט: "לצערי, אף אחד לא טרח למחות או להעמיד אותו על טעותו. לא אקבל הטפת מוסר שקרית נגד עם ישראל בכנסת ישראל - בטח לא בגרמנית".

 

לדבריו של בנט הצטרף גם חבר מפלגתו ח"כ יוני שטבון, שכתב בעמוד הפייסבוק: "יצאנו כל חברי הסיעה מהמליאה. נשיא האיחוד האירופי מטיף לנו מוסר בגרמנית. 'אתם עושים מצור על אזרחים ומונעים מים מפלסטינים'. זהו שקר", כתב ח"כ שטבון.