נשיא הפרלמנט האירופי: "לא נחרים את ישראל"

על רקע החששות בישראל מפני חרמות ונידויים מכיוונה של אירופה, הבהיר נשיא הפרלמנט האירופי, מרטין שולץ, המבקר בישראל: "לאיחוד האירופי אין כל כוונה להטיל חרם על ישראל". לדבריו, אם יוטל חרם כזה או אחר - הוא יהיה פרטני בלבד ומקורו יהיה במדינה שלא חברה באיחוד

"חרם? אין כוונה כזו". פרלמנט האיחוד (משה מילנר, לע"מ)

מסר מרגיע מאירופה: על רקע החשש הישראלי ההולך וגובר מחרמות ונידויים מצד האיחוד האירופי וגורמים שונים ביבשת, הבהיר נשיא הפרלמנט האירופי המבקר בישראל כי אין כל כוונה להעביר החלטה להחרים את ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נשיא הפרלמנט האירופי, מרטין שולץ, שנמצא בביקור בישראל, נשא אמש נאום באוניברסיטה העברית בירושלים במהלך טקס בו הוענק לו תואר דוקטור לשם כבוד, בו הבהיר כי אין בכוונת האיחוד האירופי להעביר הצעת החלטה שתוביל לחרם על ישראל.

"מה זה חרם? האיחוד האירופי כאיחוד לא הפעיל ולא יפעיל שום חרם כלכלי על ישראל", אמר שולץ והבהיר כי אם יינקטו אי אילו צעדי חרם - מקורם במדינות ספציפיות והן לא יהיו יוזמה של האיחוד האירופי. "מדובר בשוק חופשי ולכן פרטים או מדינות ספציפיות שכלל לא חברות באיחוד האירופי כמו נורווגיה למשל, יכולים לבחור להחרים מוצרים מישראל", הבהיר שולץ.

בנאומו התייחס שולץ גם למשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, שהחשש מחרמות ונידויים נובע בין היתר מכישלון אפשרי שלו: "הדרך הטובה ביותר היא המשא ומתן. האיחוד האירופי לא יתערב בתהליך ויש לאפשר למזכיר המדינה קרי לעשות את העבודה שלו ולא להפריע לו. המטרה היא להפגיש את שני הצדדים ולאפשר להם להגיע לנקודות מוסכמות".

שולץ, שהגיע אמש לביקור באזור, נפגש השבוע עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן וצפוי להיפגש היום (ד') עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה שמעון פרס ולהשמיע בפניהם את המחויבות של האיחוד שלא להטיל חרמות על ישראל.