דוברו של אבו מאזן: "מסמך קרי עלול להיות חסר תועלת"

בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס הביע נביל אבו רודינה התנגדות לאפשרות של הגשת הסתייגויות למסמך ההבנות שמגבש מזכיר המדינה האמריקני. "השימוש במילה 'הסתייגויות' פוגע בתהליך השלום ופגע בו גם בעבר", אמר

סרבנות פלסטינית? אבו מאזן (רויטרס)

מסמך קרי, שצפוי להיות מוגש בשבועות הקרובים לישראלים ולפלסטינים, יהיה "חסר תועלת" אם יאפשר לצדדים להגיש הסתייגויות - כך אמר היום (ג') לסוכנות הידיעות רויטרס נביל אבו רודינה, דוברו של יו"ר הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"השימוש במילה 'הסתייגויות' פוגע בתהליך השלום והשימוש בו בעבר גרם לתהליך להיתקע", אמר דוברו של אבו מאזן. בשבוע שעבר אמר מזכיר המדינה קרי כי מתן האפשרות להביע הסתייגויות ממסמך ההבנות הוא "הדרך הפוליטית היחידה שבה יוכלו הצדדים להמשיך במו"מ".

אבו רודינה הדגיש עוד כי על מסמך ההבנות של קרי להכיר בבירור בקווי 67', להכיר במזרח ירושלים כבירת המדינה הפלסטינית ולהבהיר חד משמעית כי ההתנחלויות מעבר לקו הירוק הן "בלתי חוקיות".

"שלמות העם חשובה משלמות הארץ"

שר החוץ ליברמן (רויטרס)
בסוף השבוע הביע שר החוץ אביגדור ליברמן תמיכה בתהליך השלום ובמאמציו של מזכיר המדינה קרי להביא לפתרון קבע. "קרי הוא ידיד אמת לישראל", אמר ליברמן. "אני לא רואה חוכמה בלקחת ידידים ולהפוך אותם לאויבים".

"כשיש ויכוח בין שלמות העם לבין שלמות הארץ - שלמות העם חשובה יותר", אמר שר החוץ ליברמן במהלך נאום שנשא במועדון המסחרי והתעשייתי בתל אביב.

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, ג'ן פסקי, שיבחה את דבריו של ליברמן. פסקי מסרה במסיבת עיתונאים כי התבטאותו של שר החוץ הישראלי לא נעלמה מעיני בעלת בריתה של ישראל. היא הוסיפה כי הצהרתו של ליברמן חשובה בייחוד על רקע חילוקי דעות קודמים בין הצדדים.