ליברמן: "קרי הוא ידיד אמת של ישראל"

בנאום שנשא בת"א הביע שר החוץ ליברמן תמיכה בתהליך השלום עם הפלסטינים, וביקר בחריפות את התנהלותו של השר בנט: "אני רואה את בנט רץ למיקרופונים אבל לא לאופוזיציה". עוד הדגיש ליברמן: "שלמות העם חשובה משלמות הארץ"

בנאום יוצא דופן שנשא במועדון המסחרי והתעשייתי בתל אביב, הביע שר החוץ אביגדור ליברמן תמיכה בתהליך השלום עם הפלסטינים ותקף את השר בנט, שמתח ביקורת על התנהלות מזכיר המדינה האמריקני. "קרי הוא ידיד אמת לישראל", אמר ליברמן.  "אני לא רואה חוכמה בלקחת ידידים ולהפוך אותם לאויבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בהקשר ליוזמה האמריקנית - מתקיימת תחרות רטורית מי יותר בוטה ומתלהם", אמר ליברמן. "כל אחד משתעשע ברעיון להחליף קואליציה - אין אופציה כזאת. אני לא רואה שום סיבה לשנות את הקואליציה הזאת. אני רואה את בנט רץ למיקרופונים אבל לא רואה אותו רץ לאופוזיציה".

"קרי ידיד אמת" (AP)

"כשיש ויכוח בין שלמות העם לבין שלמות הארץ - שלמות העם חשובה יותר", הדגיש ליברמן. "אני בעד הסדר אבל אני נגד להיות פראיירים וכבר מספיק היינו פראיירים בעבר. כשאנחנו מתעקשים על הסדרי ביטחון - זה בדיוק כדי למנוע את המציאות המטורפת שנקלענו אליה".

במהלך נאומו התייחס ליברמן לנושא האיום בחרם על ישראל: "אין חדש תחת השמש. זה מלווה את ישראל כבר עשרות שנים. אנחנו מובילים צעדים נגד החרמות וכשמדברים על זה אנחנו שופכים סתם שמן למדורה ונסחפים לפרובוקציות שלהם".

לא רץ לאופוזיציה. השר בנט (פייסבוק)

שר החוץ התייחס גם למחלוקת סביב גיוס בני הישיבות ולהפגנות הנרחבות אתמול ברחבי הארץ. "אנחנו רוצים לפתח גטאות או שרוצים חברה מלוכדת? שלמות העם קשורה גם לגיוס. זה לא שוויון בנטל, זו זכות לשרת בצבא. כל צעיר חייב לשרת בצבא או בשירות לאומי וזה לא משנה אם הוא יהודי, ערבי או נוצרי".