אש"ף: "הבנייה במזרח ירושלים - פרובוקציה מכוונת"

ארגון אש"ף מחתה על אישור מאות יחידות הדיור במזרח ירושלים: "ישראל מפרה את החוק הבינלאומי, ומנסה לגרום לפלסטינים לעזוב את שולחן הדיונים ולהאשים אותם בכישלון השיחות". הפלסטינים טוענםי כי הבנייה תחבל בסיכויים להשגת שלום ויציבות באזור

הבנייה תיצור משבר דיפלומטי? ארכיון (רויטרס)

"המשך הבנייה - שליחת מסר הרסני לעולם": זמן קצר לאחר ההודעה על אישור הבנייה במזרח ירושלים, מיהרו באש"ף לגנות את המהלך: "זוהי פרובוקציה מכוונת מצד ישראל, שרוצה לגרום לפלסטינים לעזוב את שולחן הדיונים במחאה, וכך להאשים אותם בכישלון השיחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שהוציא הוועד הפועל של אש"ף, טענה חברת הוועד ד"ר חנאן עשראווי כי "ישראל מבודדת את ירושלים מהסביבה הפלסטינית שלה באמצעות גדרות אפרטהייד, מחסומים ובנייה של טבעות של התנחלויות".

עשראווי הוסיפה כי הבנייה תבוא על חשבון בתים פלסטינים שהוחרבו, והדגישה כי "ישראל מפרה את החוק הבינלאומי וההומניטרי, על מנת לוודא שהשיחות ייכשלו ופיתרון שתי המדינות ייהרס". הודעת אש"ף מאשימה את ראש הממשלה נתניהו ב"שליחת מסר הרסני לעולם, לפיו אין לו שום רצון להישמע לחוק".

עשראווי הזהירה כי המהלך עשוי לא רק לחבל בשיחות, אלא להחריב את הסיכויים לשלום ויציבות באזור כולו. בפגישתה עם שגריר יפן בפלסטין, קראה עשראווי ליפן להפסיק את כל פעולותיה עם הכיבוש הצבאי ועם ההתנחלויות הישראליות.

עיריית ירושלים: "התכניות אושרו לפני שנים"

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה היום (ד') בנייה של מאות יחידות דיור חדשות במזרח העיר, כשחלק מהן נמצאות מעבר לשכונות הבנויות כרגע. השכונות שבהן אושרה הבנייה נמצאות בחלקן מעבר לקו הירוק.

עיריית ירושלים הדגישה כי "בוועדה המקומית לתכנון ובניה נדונו בקשות של יזמים פרטיים לתכניות שאושרו כבר לפני שנים". בעירייה הדגישו כי באותה ישיבה אושרו תכניות בשכונות ערביות "ללא הבדל דת גזע ומין. אין כל שינוי במדיניות העירייה ב-40 השנים האחרונות ואנו ממשיכים לבנות בכל שכונות העיר על פי תכנית מתאר ליהודים וערבים כאחד".