סוזן רייס: "ההתקפות על קרי לא מתקבלות על הדעת"

הבית הלבן מגיב לביקורת בישראל על מזכיר המדינה ג'ון קרי: היועצת לביטחון לאומי סוזן רייס צייצה בטוויטר כי "ההתקפות על קרי אינן מבוססות ולא מתקבלות על הדעת, יש לו היסטוריה של תמיכה מוצקה כסלע בביטחונה ובשגשוגה של ישראל". רייס ציינה כי הממשל בוושינגטון מתנגד לחרם על ישראל

"ההתקפות על קרי לא מתקבלות על הדעת". ג'ו (AP)

היועצת לביטחון לאומי של נשיא ארצות הברית, סוזן רייס, גינתה את ההתקפות האישיות על מזכיר המדינה ג'ון קרי בישראל. "ההתקפות אינן מבוססות ולא מתקבלות על הדעת", תקפה רייס בחשבון הטוויטר שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי רייס, "למזכיר המדינה ג'ון קרי יש היסטוריה של תמיכה מוצקה כסלע בביטחונה ובשגשוגה של ישראל, הוא והנשיא אובמה נותרו מחוייבים למשא ומתן שיבטיח את עתידם של הישראלים והפלסטינים". רייס ציינה כי הממשלה האמריקני מתנגד לניסיונות להחרים את ישראל או לשלול את הלגיטימציה שלה.

שרת המשפטים והממונה על המשא ומתן עם הפלסטינים ציפי לבני מתחה אתמול גם היא ביקורת על ההתבטאויות נגד קרי. "אם היו יודעים מה קרי עשה כדי למנוע החרמות - היו משפילים מבטם מבושה", אמרה לבני בישיבת סיעת התנועה. "מנהיג שאומר: 'חברים, המציאות הולכת להשתנות במקרה ולא יהיה הסדר מדיני' אינו מאיים על מדינת ישראל, אלא מגדיר את המציאות", הדגישה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס ביום ראשון לדברי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שלפיהם כישלון בשיחות עם הפלסטינים עלול להוביל לחרם על ישראל והבהיר כי "האיומים בחרם על מדינת ישראל לא ישיגו את מטרתם".

בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו: "הניסיונות להטיל חרם על מדינת ישראל אינם מוסריים ואינם מוצדקים. מעבר לכך, הם לא ישיגו את מטרתם. ראשית, הם גורמים לגורמים הפלסטיניים להתבצר בעמדתם הסרבנית ובכך הם מרחיקים את השלום, ושנית, שום לחץ לא יגרום לי לוותר על האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל ובראשם ביטחון אזרחי מדינת ישראל".

דברי נתניהו מצטרפים לביקורת שמתחו שרים בממשלה על התבטאויותיו של קרי. "אני מוטרד מעצם הגישה של השר קרי", אמר שר השיכון אורי אריאל בפתח ישיבת הממשלה. "הגישה שלו נראית לא מספיק אחראית ולא מספיק הוגנת. ראינו את זה כבר בעניין של טהרן. רוב העם חושב שהגישה של קרי לא מאוזנת ואני חושב שצריך שיהיה פה תיווך הוגן והגון, אחרת זה לא יכול להתקבל".