בנט: "כוחות בינלאומיים? הם בורחים"

השר נפתלי בנט לא נשאר אדיש לאמירותיו של יו"ר הרשות הפלסטינית, לפיהן כוח בינלאומי יאבטח את גבולות המדינה הפלסטינית העיתידית והזהיר מכשלונות העבר של נאט"ו. "רק צבא ההגנה לישראל ישמור על הילדים שלנו", אמר

בנט עונה, ארכיון (פלאש 90)

בנט עונה לאבו-מאזן: יו"ר הבית היהודי מתייחס לדבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית, שאמר בריאיון לניו יורק טיימס כי אם תקום מדינה פלסטינית הוא מעוניין שכוח נאט"ו יהיה אמון על ביטחונה. בישיבת סיעתו אמר היום (ב') השר נפתלי בנט כי ההיסטוריה מוכיחה שכוחות בינלאומיים לא מסוגלים לפעול כראוי באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שמענו בימים האחרונים פטנט חדש, כוחות נאט"ו ישמרו על תושבי ישראל. כוחות בינלאומיים זה הדבר האחרון שיאפשר לנו לישון בשקט", אמר בנט. "מההיסטוריה של מדינת ישראל אנחנו לומדים כלל מאוד פשוט ביחס לכוחות בינלאומיים: כשהכל רגוע הם שם, ברגע שצריך אותם הם בורחים. זה מה שהיה לפני ששת הימים, זה מה שהיה בלבנון כל השנים".

"אני זוכר כלוחם וכמפקד, תמיד הם מנעו מאיתנו לפעול, מעולם הם לא הגנו עלינו", אמר השר. לדבריו, הארגון הוכיח כי אינו מסוגל לתפקד כראוי כשלא הצליח למנוע את את הכנסת עשרות אלפי טילים לשטח דרום לבנון לאחר מלחמת לבנון השנייה, דבר שהביא לחימושו המחודש של החיזבאללה.

"בוא נראה את התוצאות", אמר בנט, "יש לא פחות ממאה אלף טילים בדרום לבנון בחסות כוחות בינלאומיים. לכן, למרות מתקפת החדשנות הרטורית, אני מעיף להישאר מיושן. רק צבא ההגנה לישראל ישמור על הילדים שלנו, ולכל פטנט אחר נגיד - לא, תודה".

הצעת אבו-מאזן: בלי צבא, עם כוח שיטור

לדברי אבו-מאזן, את הרעיון הוא עבר העביר למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. עוד הוסיף אבו מאזן בראיון כי יסכים שצה"ל יישאר לוודא את הביטחון למשך חמש השנים הקרובות. תוך אותן חמש שנים כל ההתנחלויות שיהיו בשטח הרשות הפלסטינית יפונו, לדבריו.

על פי עמדת יו"ר הרשות, למדינה הפלסטינית שתקום לא יהיה צבא משלה, אלא רק כוח שיטור. תפקידו של כוח נאט"ו על בסיס צבא ארה"ב יהיה מניעת הברחת נשק לשטחי הרשות ומיגור הטרור שעשוי לצאת מהגדה המערבית. "נהיה מפורזים מצבא", ציין אבו מאזן. "אתה באמת מאמין שאנו חיים באשליה שנוכל לחיות בביטחון כל עוד הישראלים לא ירגישו ביטחון?".