לבני: מי שתקף את קרי צריך להשפיל מבט

אחרי שספג ביקורת חריפה בישראל, הממונה על המו"מ עם הפלסטינים יוצאת להגנת מזכיר המדינה האמריקני: "הוא לא מאיים, אלא דואג לנו ומתריע מפני הסכנה". לבני הזהירה כי "כל אבן שנבנית בהתנחלויות מבודדות הופכת לעוד אבן בחומה שתבודד את ישראל מהעולם"

"דואג ומתריע מפני סכנה" (AP)

"אם היו יודעים מה קרי עשה כדי למנוע החרמות - היו משפילים מבטם מבושה". כך אמרה היום (ב') שרת המשפטים והממונה על המשא ומתן ציפי לבני, בתגובה למתקפות בישראל נגד מזכיר המדינה האמריקני. "מנהיג שאומר: 'חברים, המציאות הולכת להשתנות במקרה ולא יהיה הסדר מדיני' אינו מאיים על מדינת ישראל, אלא מגדיר את המציאות", הדגישה לבני בישיבת סיעת התנועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לבני הזהירה כי "כל אבן שנבנית בהתנחלויות מבודדות שפוגעות בסיכוי להסדר מדיני, הופכת לעוד אבן בחומה שתבודד את ישראל מהעולם". לדבריה, היא מוכנה להתמודד עם איומים מכל הסוגים, "כדי להגן על אינטרסים ביטחוניים וחשובים, אבל אלו שרוצים לטרפד הסדר מדיני מנסים לפגוע בשליח ובמערכת היחסים האסטרטגית שלנו עם ארצות הברית".

"אלה שלא רוצים הסדר", הוסיפה לבני, "הם אלו שרוצים שנעצום את העיניים מול הסכנה שמעבר לפינה".

"מגדיר המציאות". קרי (AP)

בנט: "לא קונים ערכים בדולרים"

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, אמר בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי: "בימים האחרונים אזרחי ישראל נמצאים תחת מתקפת תעמולה מאסיבית שמטרתה פשוטה: להטיל עלינו אימה כדי שנמסור את ארצנו. אי אפשר לקנות ערכים בדולרים".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לסערה בעקבות דברי קרי, ואמר כי "אבו מאזן לא מוכן להכיר במדינה יהודית, למרות שיודע שכך לא יהיה הסכם. אבסורד לחשוב שנסכים כך להכיר בהם. בוא נראה אם הקהילה הבינלאומית תלחץ עליהם עכשיו כמו שהיא לוחצת עלינו".

לאחר הביקורת החריפה שהשמיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרים בימין על דבריו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, פרסמה אתמול דוברת מחלקת המדינה הבהרה, שלפיה קרי מתנגד בתוקף לחרם על ישראל.

"מזכיר המדינה הוא מראשי המתנגדים לחרם על ישראל", כתבה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן פסקי בחשבון הטוויטר שלה. "בשנה שעברה קרא קרי לשרי החוץ של האיחוד האירופי להימנע מצעדים כאלה".

"ההתייחסות היחידה של קרי לחרם הייתה לתיאור האירועים שיכולים להתרחש על ידי פעולות של אחרים, פעולות שלהן תמיד התנגד", הדגישה דוברת מחלקת המדינה. "השר קרי מתגאה בשלושה עשורים של תמיכה בישראל ובביטחונה, כמו גם בהתנגדותו לחרמות".