השרה ציפי לבני: "אדרוש בדיקה בנושא"

לפני חמש שנים הוחלט על הקפאת הבנייה בשטחים ומאז מקבלת מועצת יש"ע פיצויים, כך חשף פרשננו המדיני אמנון אברמוביץ'. שרת המשפטים ציפי לבני הבטיחה בתגובה לחשיפה כי תדרוש בדיקה של הנושא וגם הזכירה: באותה תקופה נפתלי בנט עמד בראש מועצת יש"ע

שרת המשפטים ציפי לבני. ארכיון (חדשות 2)

בשנת 2009 הוחלט על הקפאת הבנייה בשטחים למשך עשרה חודשים. מאז בכל שנה מקבלות המועצות בשטחים פיצוי, עבור ארנונה שלא נגבתה מבתים שלא קמו, כך חשף הפרשן המדיני של חדשות 2 אמנון אברמוביץ'. בעקבות החשיפה אמרה שרת המשפטים ציפי לבני כי תדרוש בדיקה בנושא וציינה כי באותה שנה נפתלי בנט היה יו"ר מועצת יש"ע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג הופתע לשמוע על החשיפה ואמר כי "מי ששואל למה מחירי הדיור ממשיכים לעלות והממשלה עומדת חסרת אונים יכול למצוא את התשובה במענקים המופרכים המועברים להתנחלויות. עשרות מיליוני שקלים שיכלו לסייע בנגב ובגליל מועברים בהיחבא להתנחלויות. ואני שואל את רה"מ ושר האוצר איפה הכסף? אני דורש ממבקר המדינה לחקור את הממצאים עד תום".

מתנועתו העבודה בראשות הרצוג, נשמעו קולות נוספים במחאה על העברת הכספים. חברי הכנסת איתן כבל וסתיו שפיר, הצטרפו גם הם למחאה. שפיר קראה לעצור לאלתר את העברות הכספים ליהודה ושומרון, אותן הגדירה "שוד כספי הציבור" ואמרה כי "לציבור הישראלי מגיע לדעת, סוף-סוף, מה עושים עם הכסף שלו".

"הערב גילינו שבשעה שהציבור הישראלי יצא בהמוניו לרחובות כדי למחות על משבר הדיור ויוקר המחיה, השתמשה מועצת יש"ע בכספי המסים של אזרחי ישראל כאילו היו הכספים הפרטיים שלה. הפרשה שנחשפה הערב מספקת הצצה נוספת לאופן שבו מזלזלים בכספי המסים, שאזרחי ישראל עובדים כל-כך קשה כדי להרוויח. אף אזרח ישראל לא קם בבוקר והולך לעבודה על-מנת לממן מכספו בסוף כל חודש מסעות תעמולה של עמותות ימין", הוסיפה שפיר.

ח"כ כבל הוסיף: "מועצה מקומית אפרת ומועצת יש"ע שמים את החוק הישראלי ואת משלם המיסים ללעג ולקלס. כספי הפיצוי על ההקפאה שזרמו אל ההתנחלויות נולדו בחטא, ועכשיו הוסיפה מועצת יש"ע חטא על פשע כשהשתמשה בכספים בשביל קמפיינים פוליטיים. זה מעשה לא חוקי ולא מוסרי בעליל".