אלפים מתפללים בכותל "לביטול גזירות קרי"

על רקע מאמצי מזכיר המדינה האמריקני לקדם הסכם מסגרת בין ישראל לפלסטינים, הגיעו אלפים להתפלל בירושלים "לישועת עם ישראל ונחלתו". נוסף על חברי כנסת ושרים מהבית היהודי, מובילים את העצרת רבנים מרכזיים. השר אריאל: "מתפללים כדי שהממשלה תעמוד בלחצים שמגיעים מעבר לים"

בזמן שהמשא ומתן המדיני מקרטע ועל רקע הוויכוחים החריפים בקואליציה, ההכחשות וההתנצלויות - נראה כי בימין לא לוקחים סיכונים: בכותל המערבי בירושלים נערכה הערב (ה') עצרת תפילה המונית "לביטול גזירות קרי" במעמד רבנים ופוליטיקאים מהבית היהודי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתפילה, שהתקיימה תחת הכותרת "תפילה לישועת עם ישראל ונחלתו", השתתפו אלפים שקראו: "תן עוז וגבורה ואמת ואמונה למנהיגינו. תן להם פחד ומורא גדול מאיתך, שיפחדו פחד גדול מלפגוע בארץ קודשנו".

בין המתפללים שהגיעו למקום גם שרים וחברי כנסת מהקואליציה והם אורי אריאל, סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן, ח"כ אורית סטרוק וח"כ מוטי יוגב. את העצרת מובילים הרבנים חיים דרוקמן, יושב ראש מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב דב ליאור - רבה של קריית ארבע ורבה של צפת שמואל אליהו. 

השר אורי אריאל, אחד ממארגני העצרת, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online: "אלפי בני אדם באו להתפלל בעד עם ישראל, לחיזוק הממשלה והעומד בראשה כדי שיעמדו בלחצים השונים שבאים מעבר לים".

"עומדים על העקרונות שלנו", השר אריאל בכו (חדשות 2)

"לא מקבלים את המתווה האמריקני"

אריאל התייחס גם למשבר בין נתניהו לבנט, שהסתיים אמש בהתנצלות של יו"ר הבית היהודי, ואמר: "יש ציבור גדול שמחכה לשמוע בשורות לטובת העם ולא לראות איך מתנגחים פוליטיקאים ואנשי ציבור. אני חושב שאנחנו עומדים על העקרונות שלנו, ולגבי ההתנהלות - הייתי התנצלות מסוימת והעיקר זה להמשיך לעבוד יחד עם ראש הממשלה".

סגן שר הדתות ח"כ הרב אלי בן דהן אמר: "הגענו לכאן לחזק את ראש הממשלה בשמירה על ארץ ישראל. המתווה, כפי שמפורסם בעיתונים, אינו מקובל על מפלגת הבית היהודי. רוב תושבי המדינה אינם מוכנים לחלק את ירושלים כפי שמוצע במתווה".

העצרת הנוכחית מגיעה על רקע הדיווחים האחרונים לגבי "הסכם המסגרת" האמריקני. השבוע חשף העיתונאי תומס פרידמן מהניו יורק טיימס, הנחשב למקורב לממשל בוושינגטון, מה יציע, כנראה, מזכיר המדינה האמריקני לישראל ולרשות הפלסטינית: הפלסטינים יוותרו על זכות השיבה ויכירו במדינה יהודית, ישראל תיסוג לקווי 67 תוך שהיא מעבירה לרשות שטח בתמורה לגושי ההתנחלויות.