נתניהו על המשא ומתן המדיני: לא מחויבים לעמדות האמריקניות

ראש הממשלה נאם בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי בת"א, ולא התייחס למתיחות עם בנט. "כל העולם מצפה מאיתנו להכיר במדינה פלסטינית", אמר על המו"מ המדיני, "והם לא מכירים בנו"

ראש הממשלה נתניהו נאם הערב (ג') בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי, נאום שבו נמנע מלהתייחס למתקפה חסרת התקדים של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, שאמר מוקדם יותר מעל אותה במה: "צאצאינו לא יסלחו למי שימסור את הארץ". את דברי ראש הממשלה העברנו בשידור ישיר כאן בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העמדות שיוצגו הן עמדות אמריקניות ולא ישראליות - אנחנו לא מחויבים בהן", אמר נתניהו בהתייחסו למשא ומתן המדיני. "הסכסוך אינו על השטחים, על ההתנחלויות או המדינה הפלסטינית. בזמן תכנית החלוקה היו מוכנים להכיר במדינה פלסטינית".

"לב הסכסוך הוא ההתנגדות העיקשת להכיר במדינה היהודית", אמר ראש הממשלה. "הגענו למצב שבו כל העולם מבקש מאיתנו להכיר בה כמדינה פלסטינית והם לא מכירים בנו".

בנט: "צאצאינו לא יסלחו למנהיג שימסור את הארץ"

מוקדם יותר הערב מתח בנט ביקורת חריפה על האמירה המיוחסת לנתניהו, שלפיה יש לאפשר למתנחלים לגור תחת שלטון פלסטיני. "עכשיו הגיע רעיון חדש", תקף בנט. "שיהודים יחיו ויישארו במקומם תחת ריבונות פלסטינית. זה לא יקרה וזה לא יכול לקרות. אתם יודעים למה? כי הם ירצחו אותם. איך אני יודע? כי זה כבר קרה בחברון".

"נניח שביטחונית היה אפשר להעביר את הרעיון", המשיך יו"ר הבית היהודי. "עדיין חיי יהודים תחת ריבונות פלסטינית זוהי פניית פרסה לציונות. המהות של הציונות היא הריבונות על מדינת ישראל. ניסינו את זה כבר באירופה וזה לא עלה יפה".

"לא יסלחו למי שימסור הארץ" (חן גלילי)

"יש אנשים ששואפים לחלק את הארץ שלנו ולמסור אותנו לפלסטינים - כל פעם מסיבה אחרת", אמר בנט. "פעם אמרו בשביל השלום ופעם בשביל לנגב חומוס בדמשק. היום כבר מבינים שזה לא כך. היום הישראלים מבינים שהערבות לחיים במדינה הזו היא צבא חזק".