בנט: "צאצאינו לא יסלחו למנהיג שימסור את הארץ"

בנט ממשיך להחריף את הקרע בינו לבין נתניהו, על רקע ההצעה להשאיר מתנחלים תחת ריבונות פלסטינית במסגרת הסכם. "יש מי ששואף למסור אותנו לפלסטינים – כל פעם מסיבה אחרת", אמר

המתיחות בין בנט לנתניהו רושמת שיא חדש. מתקפה חסרת תקדים הערב (ג') מכיוונו של יו"ר הבית היהודי על האמירה המיוחסת לראש הממשלה, שלפיה הוא תומך ברעיון שתינתן אפשרות למתנחלים להישאר במדינה תחת שלטון פלסטיני. את דבריו של השר בנט העברנו בשידור ישיר באתרי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עכשיו הגיע רעיון חדש", תקף בנט. "שיהודים יחיו ויישארו במקומם תחת ריבונות פלסטינית. זה לא יקרה וזה לא יכול לקרות. אתם יודעים למה? כי הם ירצחו אותם. איך אני יודע? כי זה כבר קרה בחברון".

"נניח שביטחונית היה אפשר להעביר את הרעיון", המשיך יו"ר הבית היהודי. "עדיין חיי יהודים תחת ריבונות פלסטינית זוהי פניית פרסה לציונות. המהות של הציונות היא הריבונות על מדינת ישראל. ניסינו את זה כבר באירופה וזה לא עלה יפה".

"יש אנשים ששואפים לחלק את הארץ שלנו ולמסור אותנו לפלסטינים - כל פעם מסיבה אחרת", אמר בנט. "פעם אמרו בשביל השלום ופעם בשביל לנגב חומוס בדמשק. היום כבר מבינים שזה לא כך. היום הישראלים מבינים שהערבות לחיים במדינה הזו היא צבא חזק".

"פעם חשבו שחלוקת הארץ תביא ביטחון, ואז הגיעו הפיגועים"

עוד הוסיף יו"ר הבית היהודי: "פעם חשבו שזה (חלוקת הארץ) יביא ביטחון, ואז בין 2000 ל-2003 היו אין ספור פיגועים. זאת לאחר שיחות שלום". הוא הדגיש כי 2012 הייתה השנה השקטה ביותר.

בנט המשיך בדבריו, ואמר כי הזמן הדמוגרפי פועל לטובת ישראל. "דווקא הקמת מדינה פלסטינית היא זו שתציף את מדינת ישראל בפליטים", קבע. "בכל המדינות מסביב יש צאצאים של פלסטינים. תחשבו על האפרטהייד החמור שיש במדינות הערביות הסובבות אותנו - ואנחנו שותקים".

"עכשיו תחשבו שמקימים רבע שעה מפה מדינית פלסטינית ופותחים את השערים", המשיך. "מלבנון ומסוריה יבעטו אותם (את הפליטים) לפה. מה נראה לכם, שהאחים שלהם בשכם יגידו להם: 'בואו נחלוק איתכם את הקרקע?', לא - הם ימשיכו עד חיפה".

בנט אף הציע לבנות אלפי יחידות דיור מזרחית לראש העין, כלומר מעבר לקו הירוק. כך, לדעתו, ניתן יהיה לפתור את משבר הדיור בישראל.

מוקדם יותר פרסם בנט בעמוד הפייסבוק שלו סטטוס תמציתי. "למה אסור לתת לפלסטינים לשלוט על ישראלים? כי הם יהרגו אותם", כתב. לדברים הכתובים צירף את תמונתו של עזיז צלאחה, אחד המחבלים שהיה מעורב בלינץ' ברמאללה בשנת 2000, כשהוא מנופף בידיו המגואלות בדם.