עיתון רשמי ברשות הפלסטינית: "לנתניהו יש גנים נאצים"

כשברקע יום השואה הבינלאומי, ומול טענותיו של נתניהו כי הפלסטינים מסרבים להכיר בישראל כמדינה יהודית, פרסם העיתון הרשמי של הרשות מאמר דעה הטוען כי לנתניהו אידיאולוגיה גזענית כמו של היטלר. "ככל הנראה נתניהו קיבל את דעותיו בתורשה מימי המשטר הנאצי ואידיאולוגיית הגזע הארי", נכתב במאמר המסית

"לנתניהו גנים נאצים". רה"מ ואבו מאזן (רויטרס)

מספר ימים בלבד לפני ציון יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, בחרו בעיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית "אל-חיאת אל-ג'דידה" להשוות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מנהיג גרמניה הנאצית, אדולף היטלר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במאמר המערכת שפורסם בעיתון, נטען כי לנתניהו יש "גנים נאצים" וכי הוא דוגל באידיאולוגיה שאפיינה את היטלר בתקופת מלחמתה עולם השנייה. "לא מן הנמנע כי נתניהו שימר את הגזענות שלו וקיבל אותה בתורשה מימי המשטר הנאצי ואידיאולוגיית הגזע הארי", נכתב במאמר.

לטענת מחבר המאמר, הסיבה להשוואה בין נתניהו להיטלר נעוצה בעובדה כי ראש הממשלה הישראלי ממשיך להתעקש שהפלסטינים יכירו בישראל כמדינת העם היהודי. "היהודיות" שנתניהו סובל ממנה, כך טוען הכותב, היא גזענית ולדבריו אפילו היהודים עצמם אינם זוכים ליחס שוויוני בישראל.

"במקום שנתניהו יבדיל עצמו מכל דבר שידמה בינו לבין הגזענות של היטלר, הוא מחקה אותה ומעוניין להחיל אותה על העם הפלסטיני", נכתב בעיתון. "מעבר לכך הגזענות הזאת מופנית כלפי אזרחי המדינה עצמם".

בתחילת החודש התייחס ראש הממשלה נתניהו להסתה ברשות הפלסטינית נגד ישראל, וטען כי היא מהווה מכשול משמעותי לתהליך השלום. גם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, טען בחודש שעבר כי ההסתה ברשות הפלסטינית היא זו שהביאה לעלייה בתקריות הטרור ביהודה ושומרון בחודשים האחרונים.