בכיר בלשכת נתניהו ל-AP: "רה"מ מאמין שיש לאפשר למתנחלים לגור במדינה פלסטינית עתידית"

ראש הממשלה מאמין כי על הסכם עתידי לאפשר אפשרות של מגורי מתנחלים בתחומי מדינה פלסטינית עתידית - כך מדווחת סוכנות הידיעות AP מפי גורם רשמי במשרד ראש הממשלה. על פי הדיווח, נתניהו מתנגד לכך שמדינה פלסטינית תהיה "מטוהרת אתנית". הדיווח מצטרף להצהרה של נתניהו בסופ"ש, שלפיה לא יעקור ישראלים מביתם

"לאפשר למתנחלים לגור במדינה פלסטינית". ר (רויטרס)

המחלוקת הבאה במו"מ המדיני? ראש הממשלה בנימין נתניהו מאמין כי לכשתקום מדינה פלסטינית, למתנחלים צריכה להיות האפשרות להישאר להתגורר בתחומה - כך מדווחת סוכנות הידיעות AP מפי גורם רשמי במשרד ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגורם, שדיבר בעילום שם מכיוון שלא מדובר בעמדה ישראלית רשמית, הוסיף כי לדעתו של ראש הממשלה נתניהו, אין כל סיבה לכך שמדינה פלסטינית עתידית תהיה "מטוהרת אתנית".

דבריו של הגורם מצטרפים להצהרה שהשמיע ראש הממשלה נתניהו בסוף השבוע האחרון, במהלך הכינוס הכלכלי בדאבוס, לפיה ממשלה בהנהגתו לא תפנה אף יישוב. "אין לי כוונה לעקור או לפנות מביתו אף ישראלי", אמר.

"חלק מהמבחן הגדול של הקהילה הבינלאומית הוא לגבי מה יהיה בהסכם הקבע, אם יהיה כזה", אמר נתניהו. "חלק ממנו יהיה גם לנקב את השקרים הבוטים שאמר כאן רוחאני. הוא אמר שהם לא מעודדים טרור. מה זאת אומרת? הם מדינת טרור פר-אקסלנס. הם מקיימים את משטר אסד ומשתתפים בטבח המונים שם". נתניהו הוסיף כי בימים הקרובים יתבהרו עקרונות ההסכם עם הפלסטינים ומחויבות הצד הפלסטיני לפריצת דרך.