לבני: אם אבו מאזן ימשיך לדבוק בעמדותיו הוא ישלם את המחיר

בריאיון מדאבוס ל"פגוש את העיתונות" מתחה הממונה על המו"מ עם הפלסטינים ביקורת על נאומו של יו"ר הרשות, שבו הציג "עמדות שאנחנו והעולם לא יכולים לקבל". עם זאת, אמרה לבני כי המטרה נותרה לגבש הסכם מסגרת תוך 3 חודשים והבהירה: "אם נדע באופן אמיתי שיש סיכוי אז יהיה רגע האמת של ההנהגות"

שרת המשפטים והממונה על המשא ומתן ציפי לבני מתחה ביקורת על יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בראיון מדאבוס לתכנית "פגוש את העיתונות". לדבריה, אבו מאזן שסירב להכיר בישראל כמדינה יהודית הביע עמדות "שלא מקובלות עלינו או על העולם, ואם הוא ימשיך לדבוק בהן - הוא ישלם את המחיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, לבני הדגישה כי היא עדיין מקווה להגיע להסדר עם הפלסטינים תוך שלושה חודשים, מסגרת הזמן שנקבעה, למרות הפסימיות בציבור הישראלי. " תפקידה של הנהגה זה לייצר מציאות ולא להיות מושפעת מהסקרים, הציבור יאמין כשיהיה הסדר על השולחן", אמרה לבני.

שרת המשפטים הגיבה לטענות לפיהן היא מזדהה עם ארגונים הקוראים לחרם בינלאומי על ישראל. "זה בלתי נסבל", תקפה לבני. "אם יש איום של בידוד תפקידי לזהות ולומר את האמת, מי שאומר שלעולם לא אכפת מהסכסוך ושאפשר לבנות עוד התנחלות מבודדת ולומר שאנחנו רוצים שלום - משקר לציבור".

ראש הממשלה נתניהו אמר בוועידה הכלכלית העולמית בדאבוס כי אף ישראלי לא יעזוב את ביתו במסגרת ההסדר המדיני, אך לבני הציגה נוסחה מעט שונה. "רוב הישראלים יושבים בגושי ההתיישבות שיהיו חלק ממדינת ישראל בעתיד, והם יישארו בביתם. לגבי השאר ננהל דיאלוג", הדגישה.