סקר: מה הם הקווים האדומים של הישראלים?

מועד הסיום של המגעים עם הפלסטינים מתקרב, והציבור הישראלי פסימי באשר לסיכויי הצלחת המשא ומתן. סקר של מכון שילוב "מילווארד בראון", שפורסם ב"פגוש את העיתונות", מראה כי רק 7% אחוזים מאמינים שהתהליך הנוכחי יסתיים בהסכם שלום והרוב מותחים ביקורת על התנהלותו של המתווך האמריקני

שלושה חודשים נותרו לתאריך היעד לסיום המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, אך פריצת דרך לא נראית באופק. סקר מיוחד של מכון שילוב "מילווארד בראון" בדק איפה עוברים הקווים האדומים של הציבור הישראלי?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסקר כלל מדגם מייצג של 502 נשאלים, כשטעות הדגימה היא 4.4%.

לשאלה האם לדעתך המשא ומתן יסתיים בהסכם שלום? השיבו רק 7% אחוזים "כן" לעומת 87% שענו "לא". ל-6% אין עמדה.

רוצים ירושלים מאוחדת (חדשות 2)

השאלה הבאה הייתה האם ניתן לוותר על מזרח ירושלים בתמורה להסכם שלום? 26% השיבו "כן" לעומת 63% שהשיבו "לא". ל-11% אין עמדה.

ישראל יהודית (חדשות 2)

הסקר בחן גם את עמדת הציבור בנושא דרישת ראש הממשלה נתניהו להכרה פלסטינית בישראל כמדינה יהודית. לשאלה האם ישראל צריכה להתעקש על הכרתה כמדינה יהודית? השיבו 77% ,כן" מול 17% אחוז שענו "לא". 6% לא הביעו עמדה.

לא מרוצים מקרי (חדשות 2)

רוב הציבור הישראלי, לפי הסקר, לא מרוצה מתפקודו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שמתווך במגעים. לשאלה כיצד היית מגדיר את התנהלותו של קרי? השיבו 27% "הוגנת" , 38% ענו שהוא "מוטה כלפי הפלסטינים", 2% סבורים שקרי "מוטה כלפי ישראל" ול-32% אין עמדה.