פרס קיבל את אות "רוח דאבוס": "אני אופטימיסט בלתי מסופק"

ראשי מדינות וחברות ענק השתתפו באירוע לכבוד הנשיא שמעון פרס, שלוקח חלק באופן קבוע בוועידה הכלכלית מזה שני עשורים ברציפות. באירוע הוענקה לנשיא אות "רוח דאבוס" על תרומתו לקידום ערכי השלום, הכלכלה והטכנולוגיה. צפו

בוועידה האחרונה בה משתתף שמעון פרס כנשיא מדינת ישראל, בחרו בכירי הוועידה להקדיש לנשיא אירוע מיוחד לכבודו ולהעניק לו אות הוקרה. פרס הוא משתתף ותיק בוועידה הכלכלית, ומדי שנה הוא מארח פורום שנועד לקדם את השלום ואת הכלכלה בכנס. בחדשות 2 Online העברנו את הטקס בשידור חי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 "אם אתה מבקש שאתאר את עצמי - אומר שאני אופטימיסט לא שבע רצון", סיפר פרס לאחר שנשאל מה יעשה לאחר שיפרוש מתפקידו השנה. "יהודי טוב לא יכול להיות שבע רצון. לדעתי, ההנאה הגדולה ביותר היא בעבודה ולא במנוחה".

"תרומתו הגדולה ביותר של העם היהודי לאוכלוסיית העולם היא חוסר סיפוק". הוסיף פרס. בנוגע לסוגיית הגרעין האירני אמר הנשיא כי "אף גורם בעולם לא יכול למנוע מאירן להשקיע הון בתוכנית הגרעין שלה". פרס הדגיש כי "אירן היא אינה אויב של ישראל ואנחנו לא מעוניינים במלחמה. כשחסן רוחאני נשאל אם פניו לשלום לכל המדינות הוא ענה בחיוך וזה לא מספיק".

חיוך אינו מספיק. רוחאני בוועידה (רויטרס)

אמש בנאומו בוועידה, פנה ראש הממשלה בנימין נתניהו אל היושבים בקהל במטרה לשווק את הכלכלה המקומית, ולמשוך משקיעים למדינה. "ישראל היא אומה יוזמת וממציאה, העתיד שייך לאלו שיוזמים, אלו שלא יעשו כן - יישארו מאחור", אמר נתניהו. "השאלה היא מה ישראל יכולה להעניק לכם. אנחנו יכולים להיות האינקובטור, המדגרה של המדע עבור כולכם. נהיה מסוגלים לתת לכם את הכלים והידע כדי להגיע לחוד החנית של הכלכלה והטכנולוגיה".

שיווק את הכלכלה המקומית. נתניהו אתמול (חדשות 2)

לדברי נתניהו, "אין עם אחר בעולם שהתמודד עם הצורך היהודי לשרוד, ופעל תחת סיכונים גדולים כמונו. השכנים שלנו מנסים למנוע מאתנו שגשוג כלכלי, ואנחנו חייבים להמציא כדי לשרוד".