ארצות הברית: הדיווחים בישראל על המו"מ עם אירן אינם מדויקים

דובר הבית הלבן התייחס הערב לדיווחים בכלי התקשורת הישראלים, כולל לטענות בכירים בישראל על כך שהם ממודרים ממידע אודות המו"מ עם אירן. "אין ספק שחלק מהדברים שהישראלים אמרו כשתיארו את עמדתנו במו"מ לא היו מדויקים", אמר. "עלינו להבטיח שהמידע הנידון במו"מ לא מוצא מהקשרו או מסולף"

על רקע המתיחות ביחסים בין ארצות הברית לישראל אומרים הערב (רביעי) בוושינגטון כי חלק מהדיווחים בישראל אודות שיחות הגרעין עם אירן "אינם מדויקים". דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט הדגיש כי ארצו מקיימת התייעצויות עם ישראל בכל הנוגע למשא ומתן על תכנית הגרעין, אך הביע דאגה מכך שמידע חלקי ולא מדויק דולף מהשיחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ארצות הברית רואה חשיבות בכך שהמשא ומתן לא יתנהל בפומבי", אמר ארנסט. "עלינו להבטיח שהמידע הנידון בשולחן המשא ומתן לא מוצא מהקשרו ומתפרסם לאחר מכן באופן המסלף את עמדת ארצות הברית ובעלות בריתה".  

"אין ספק שחלק מהדברים שהישראלים אמרו כשתיארו את עמדתנו במשא ומתן לא היו מדויקים", הוסיף ארנסט. דבריו נאמרו בין היתר על רקע נאום ראש הממשלה נתניהו השבוע בפני ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים של צפון אמריקה. "ההצעה הנוכחית לאירן תסכן את ישראל", אמר נתניהו באירוע. "היא תאפשר לה לפרוץ לעבר פצצה גרעינית ראשונה בתוך פרק זמן קצר ביותר ותאפשר לאירן להעשיר אורניום שיספק דלק לפצצות רבות בשנים הקרובות".  

"חשוב לי להדגיש שאינני מתנגד לכל עסקה עם אירן, אלא לעסקה רעה עם אירן - ואני מאמין שזו עסקה רעה מאוד", הוסיף נתניהו. "למדינת ישראל יש את האינטרס הגדול ביותר למצוא פתרון דיפלומטי לסוגיית הגרעין האירני, אך ההצעה הנוכחית לא תפתור את הבעיה".