נתניהו נגד אירופה: "האיחוד צבוע"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פותח חזית עם אירופה? אחרי שבריטניה, צרפת ואיטליה זימנו שגרירים של ישראל לשיחות נזיפה בגלל הבנייה תקף ראש הממשלה: "מתי הם זימנו שגרירים פלסטינים בגלל הסתה שקוראת להשמדת ישראל?"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתח הערב (ה') ביקורת חריפה על האיחוד האירופי, לאחר שחמישה שגרירים ישראלים בבריטניה, צרפת ואיטליה, זומנו לשיחות נזיפה. "זו צביעות", קרא נתניהו, "האיחוד האירופי מזמן את את השגרירים שלנו בגלל בנייה של כמה בתים? מתי הם זימנו את השגרירים הפלסטינים בגלל הסתה שקוראת להשמדת ישראל?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו אמר את הדברים במסגרת המפגש השנתי אותו הוא מקיים עם כתבים זרים מדי תחילת שנה. "זה הזמן לעצור את הצביעות", הכריז ראש הממשלה. "חוסר האיזון הזה לא מקדם את השלום, אני חושב כי הוא מרחיק את השלום עוד יותר".

היום זומנו שגרירי ישראל בבריטניה, צרפת ואיטליה לשיחה במשרדי החוץ שם הביעו ממשלות אירופה את מחאתן על בניית 1,400 יחידות דיור בהתנחלויות ובמזרח ירושלים. ייתכן כי בקרוב יזומנו גם השגרירים במדריד וברלין לשיחה דומה.

מדובר במכרזי בנייה שתוכננו להתפרסם בסמוך לפעימה השלישית של שחרור המחבלים, אך בעקבות הגעת קרי דחה נתניהו את פרסומם. המכרזים לשיווק הקרקעות כוללים 800 יחידות דיור ביהודה ושומרון. 227 יחידות דיור יוצעו לבנייה באפרת, 78 יחידות באלפי מנשה, 86 יחידות בקרני שומרון, 40 יחידות באריאל, 75 יחידות באדם, 102 יחידות בעמנואל, 24 יחידות בביתר עילית ו-169 יחידות דיור באלקנה.

בנייה מעבר לקו הירוק (רויטרס)

בירושלים, בשכונת רמת שלמה, ישווקו מגרשים לבניית 600 יחידות דיור. בנוסף, יוצעו 532 מגרשים בשיווק חוזר (מגרשים ששווקו בעבר, אך לא נרשמו להם הצעות) בבירה: 182 יחידות דיור בפסגת זאב, ברמות - 294 יחידות דיור ובנווה יעקב - 56 יחידות דיור.

במקביל, יצאה מועצת יש"ע בקמפיין חדש נגד המתווה שהציע קרי. בתמונות נראים ראשי ממשלה בעבר - יצחק רבין, אריאל שרון, מנחם בגין ויצחק שמיר, ומתחת לתמונות - ציטוט של כל אחד מהם בעד הנוכחות הישראלית בבקעת הירדן. סיסמת הקמפיין היא "שומרים על המדינה, לא נכנעים לקרי".