שר הביטחון מתגונן: "אין פתרון מיידי לסכסוך"

אחרי שפורסמו ציטוטים מתוך שיחות סגורות, לפיהם טען שר הביטחון כי מזכיר המדינה קרי "משיחי ואובססיבי" יעלון מסביר. "יש דברים שלא פותרים באחת", אמר, "יש אתגרים שצריכים להתמודד איתם לאורך זמן"

על רקע הפרסום הבוקר לפיו תקף את מזכיר המדינה האמריקני וכינה אותו "משיחי ואובססיבי", שר הביטחון משה (בוגי) יעלון מבהיר עמדות. "יש לא מעט גורמים בעולם שחושבים שהסכסוך הישראלי פלסטיני הוא מקור אי היציבות במזרח התיכון", אמר, "אין פתרון מיידי לסכסוך". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הלוואי והיה פתרון כזה שיאפשר לסיים את הסכסוך הישראלי פלסטיני כל כך מהר", טען יעלון במפגש עם תלמידי תיכון באופקים. "יש דברים שלא פותרים באחת. יש אתגרים שצריכים להתמודד איתם לאורך זמן".

היום מתחה ביקורת שרת המשפטים ציפי לבני על דבריו של יעלון ואמרה כי מדובר בהשתלחות באמריקנים. "בגין אמר פעם שגם המובן מאליו צריך להיאמר", כתבה לבני בעמוד הפייסבוק שלה. "היחסים עם ארצות הברית הם הנכס האסטרטגי הגדול ביותר שלנו והם חיוניים לביטחון ישראל. מזכיר המדינה האמריקני פועל כדי לסיים את הסכסוך בינינו לפלסטינים מתוך הבנה עמוקה כי זהו אינטרס ישראלי ומתוך מחויבות לעתיד ישראל".

לדברי לבני, אמירותיו של יעלון נגד מזכיר המדינה האמריקני עשויות לפגוע בקשר בין ישראל לארצות הברית. "המשא ומתן מנוהל כך שנשמרים האינטרסים של ישראל ובראשם ביטחונה. אפשר להתנגד למשא ומתן באופן ענייני ואחראי ולא להשתלח ולהרוס את היחסים עם ידידתנו הטובה ביותר".

יעלון בשיחות סגורות: "שקרי יניח לנו"

דבריה של לבני מגיעים לאחר שהבוקר פורסם כי שר הביטחון אמר בשיחות סגורות ש"קרי נחוש ופועל מתוך אובססיה לא מובנת ותחושה משיחית". יעלון הוסיף: "הוא לא יכול ללמד אותי דבר על הסכסוך עם הפלסטינים".

יעלון המשיך לכאורה במתקפה כנגד מזכיר המדינה האמריקני וכנגד המו"מ המדיני ואמר כי בכל החודשים האחרונים אין כלל משא ומתן עם הפלסטינים, אלא מול האמריקנים. "אנחנו משחררים רוצחים והפלסטינים לא נותנים דבר. הדבר היחידי שיכול 'להציל' אותנו הוא שג'ון קרי יזכה בפרס נובל ויניח לנו".