קצין צה"ל: "שיירת רה"מ הפלסטיני השתוללה בכביש ונתפסה"

קצין הבחין ברכבו של רה"מ חמדאללה ביחד עם שתי מכוניות ליווי כשהם עוקפים בפס לבן ומורידים מכוניות אחרות לשולי הכביש. הוא פתח במרדף, עצר את המכונית ואז הותקף. כשהשוטרים הגיעו תקף מאבטח פלסטיני את אחת השוטרות ורה"מ הפלסטיני סרב להמשיך עד שיקבל התנצלות. איך הכל נגמר?

תקרית דיפלומטית על הכביש: ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה עוכב הבוקר (ג') לאחר שקצין צה"ל הבחין בשיירתו עוקפת בפס לבן, ומאלצת מכוניות אחרות לסטות לשולי הדרך, בכביש 60 באזור רמאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקצין, ביחד עם חייל שהיה איתו, החלו רודפים אחרי רכבו של ראש הממשלה, שלווה בשתי מכוניות נוספות, וסימנו להם לעצור. אולם במשטרה אומרים כי איש לא נשמע להוראות, ורק אחרי שחזר והתעקש הקצין הסכימה הפמליה לעצור בצד. 

"הם נסעו אחרי הרכב של ראש הממשלה הפלסטיני, שעקף בפס לבן במהירות מופרזת ועקף רכבים בשטח בריבונות ישראלית", סיפר עד ראייה לאירוע. אחרי שאנשיו של ראש הממשלה הפלסטיני עצרו בצד הדרך הותקף הקצין והחליט להזעיק את המשטרה.

רה"מ הפלסטיני דרש התנצלות (סטודיו פראח, רמאללה)

"המאבטחים דחפו וקיללו"

"היו שם יותר מ-15 מאבטחים שדחפו וקיללו אותו, אחד מהם שם יד על האקדח באיום", הוסיף עד הראייה. אחת השוטרות שהגיעה למקום הותקפה אף היא בידי מאבטח פלסטיני, בעוד חמדאללה יושב ברכב ומנחה את אנשיו כיצד לנהוג. בשלב מסויים הודיע ראש הממשלה הפלסטיני כי הפמליה לא תזוז עד שהשוטרים יתנצלו בפניהם.

במשטרת מחוז ש"י החליטו שלא להעצים עוד את התקרית, ומאחר והכל תועד, ובידיהם החזיקו את פרטי המאבטחים הפלסטינים - הורה מפקד מחוז ש"י לשוטרים לעזוב את המקום מבלי להתנצל. ראש הממשלה ופמלייתו המשיכו לדרכם.

המשטרה ממשיכה בבדיקת התקרית. במחוז ש"י מדגישים כי לפי הנוהל הקבוע כל מעבר של שיירה של ראש הממשלה הפלסטיני או יו"ר הרשות בכבישים ישראליים מתואמת מראש. יחד עם זאת במקרה זה לא היה כל תיאום.

השוטרים עצרו את הרכב (סטודיו פראח, רמאללה)

אבו-עלא טס ב-145 קמ"ש ונתפס

בחודש שעבר עוכב ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר אבו-עלא על ידי שוטרים ממחוז ש"י לאחר שמכונית המרצדס המהודרת שבה נסע, סמוך ליישוב מעלה אדומים, נתפסה במהירות מופרזת של 145 קמ"ש, בכביש שבו מותר לנסוע במהירות של 80 קמ"ש בלבד.

במשך קרוב לשעתיים וחצי סירבו השלושה לפתוח את דלתות וחלונות הרכב ולא שיתפו פעולה עם השוטרים. בשלב מסויים הועברו לשוטרים פרטיו של הנהג והמכונית שוחררה על ידי המשטרה. 

בהכנת הכתבה השתתפו: מתן חצרוני וגאנם איברהים