יעלון במתקפה חריפה על קרי: "הוא אובססיבי, שיקבל פרס נובל ויניח לנו"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון תקף בחריפות את מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי – כך דווח הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות". אחת ההתבטאויות המיוחסות ליעלון בשיחות סגורות: "קרי אובססיבי ומשיחי, שיזכה בפרס נובל ויניח לנו". לשר הביטחון מיוחסת גם ביקורת קשה על המו"מ המדיני

מתקפה חסרת תקדים. השר יעלון (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

"מזכיר המדינה קרי משיחי ואובססיבי, שיניח לנו": כך תקף בחריפות שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בשיחות סגורות את מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי - זאת על פי הדיווח שפורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, לקראת אחד מביקוריו האחרונים של מזכיר המדינה קרי לאזור, אמר השר יעלון בשיחות סגורות ומול בכירים אמריקנים כי "קרי נחוש ופועל מתוך אובססיה לא מובנת ותחושה משיחית. הוא לא יכול ללמד אותי דבר על הסכסוך עם הפלסטינים".

מונע מתוך "משיחיות אובססיבית"? (AP)


יעלון המשיך לכאורה במתקפה כנגד מזכיר המדינה האמריקני וכנגד המו"מ המדיני ואמר כי בכל החודשים האחרונים "אין בכלל משא ומתן עם הפלסטינים, אלא מול האמריקנים. אנחנו משחררים רוצחים והפלסטינים לא נותנים דבר. הדבר היחידי שיכול 'להציל' אותנו הוא שג'ון קרי יזכה בפרס נובל ויניח לנו".

לשר הביטחון מויוחסת בדיווח גם ביקורת קשה על התכנית האמריקנית להסדר: "תכנית הביטחון שהם הציגו לנו לא שווה אפילו את הנייר עליה נכתבה. אין בה ביטחון או שלום. רק המשך הנוכחות שלנו ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן יבטיחו שנתב"ג ונתניה לא יהפכו ליעדי תקיפה של טילים מכל עבר".

מדוברות שר הביטחון סירבו הבוקר להגיב לפניית חדשות 2 Online בנושא.