שר החוץ: "ערביי ואדי ערה הפכו לחובבי ציון"

שר החוץ ליברמן מתקומם על הביקורת שספג על הצעתו לחילופי שטחים במסגרתם יעברו ערבים ישראלים לשטחי מדינה פלסטינית. "פתאום הרצל גיבורם ו'התקווה' היא הלהיט", כתב בפייסבוק. "אם תרצו אין זו אגדה"

משיב לביקורת. ליברמן, ארכיון (פלאש 90)

שר החוץ אביגדור ליברמן שב ומעלה היום לסדר היום את הצעתו להתקדמות במשא ומתן המדיני, לפיה חלק מהאזרחים ערביי ישראל יהפכו לאזרחי המדינה הפלסטינית שתוקם במסגרת חילופי שטחים. בתשובה לביקורת שנשמעה נגד הצעתו, כתב הבוקר ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו כי "ערביי ואדי ערה הפכו לחובבי ציון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בראיונות עם תושבי אום אל-פאחם בערוצי הטלוויזיה השונים ראינו את אותם אלו שבמקום לחגוג את יום העצמאות, מציינים את 'יום הנכבה' ומניפים דגלים שחורים במקום דגלי ישראל", המשיך ליברמן. "אותם אלו שבעצרותיהם מונפות תמונות של נסראללה ודגלי חמאס וחיזבאללה. אותם אנשים בדיוק מתקוממים עכשיו על הכוונה שכחלק מהסכם שלום שיכלול חילופי שטחים ואוכלוסיות הם יהיו לאזרחים של המדינה הפלסטינית. פתאום הם חלק אינטגרלי ממדינת ישראל, פתאום הרצל הוא גיבורם הלאומי, 'התקווה' היא הלהיט ואצל אחמד טיבי וחבריו ממש נפש יהודי הומיה".

בפוסט שפרסם התייחס ליברמן גם לתגובות להצעתו ברשות הפלסטינית. "גם אבו מאזן, שכל כך דואג לשחרורם של ערבים ישראלים שיושבים בכלא בגלל פעילות טרוריסטית נגד מדינת ישראל, זועק פתאום זעקות שבר מהמחשבה שהם יהפכו לאזרחיו", המשיך ליברמן.

שר החוץ אף עקץ במרומז את חברו לשולחן הממשלה, שר הפנים גדעון סער, שטען אתמול כי אין לפגוע באזרחותם של ערביי ישראל, ואמר כי הם אינם חפץ. "יפי הנפש בשמאל ועוד כמה ספיחים, שמדברים על כך שהערבים במשולש אינם חפץ שאפשר להעבירו מריבונות אחת לאחרת (כי אף אחד לא מתכוון להעבירם פיזית), אלו לא הזדעזעו כשביוזמת ז׳נבה רצה יוסי ביילין להעביר את תושבי מזרח ירושלים לריבונות פלסטינית ולשלול מהם את תעודות הזהות, ולא הנידו עפעף כשתושבי סיני או גוש קטיף טרונספרו פיזית ולא רק הועברו ריבונית", נימק ליברמן את עמדתו.

ליברמן סיכם את דבריו וציין כי "ישנם תקדימים היסטוריים למכביר לחילופי שטחים ואוכלוסיות והזזת גבולות שאיפשרו יצירת מדינות הומוגניות והפסקת הסכסוכים הפנימיים. לכן אין שום סיבה לחשוב שהדבר אינו אפשרי. הרי אנחנו יודעים שכך אמרו על החזון הציוני כולו. או בקיצור, אם תרצו - אין זו אגדה".