נתניהו מנסה להימנע מפינוי: הציע לפלסטינים חכירת התנחלויות

המשא ומתן המדיני נמשך ונתניהו ניסה הצעה שתמנע ממנו להורות על פינוי ההתנחלויות. על פי ההצעה שהעביר רה"מ לפלסטינים דרך האמריקנים, הם יאפשרו לישראל חכירה של ההתנחלויות המבודדות לעשרות שנים. ההצעה נדחתה על ידי הפלסטינים על הסף

נתניהו ואבו מאזן, ארכיון (רויטרס)

גורמים דיפלומטים, המעורבים במשא ומתן המדיני בין ישראל לפלסטינים, מדווחים כי ישראל העבירה באמצעות האמריקנים הצעה להחכיר התנחלויות, אלא שהפלסטינים דחו את ההצעה על הסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההצעה, ישראל תעביר לרשות הפלסטינית את השטח שעליו נמצאות הההתנחלויות המבודדות, אלו שלא נמצאות בגושים, והפלסטינים בתמורה יאפשרו לישראל חכירה של אותן התנחלויות למשך עשרות שנים.

הרעיון הזה כבר נוסה בעבר: דיברו עליו בגולן, הוא נוסה גם בעולם, ונתניהו ניסה לעשות זאת גם בבקעה. ההצעה של נתניהו דיברה על חילופי שטחים בתמורה לגושים הגדולים, וחכירה להתנחלויות הקטנות יותר.

רה"מ לא רוצה לראות את מחזות הפינוי של מתנחלים

תוכן ההצעה מסייע להבין את הלך הרוח של נתניהו. כפי שהוא אמר אתמול בסיעת הליכוד, ראש הממשלה לא רוצה לפנות יישובים. קו אחד עובר בין היוזמה הזאת לחכירה, לבין הניסור המפורסם של בתי גבעת האולפנה ורעיונות אחרים של נתניהו כמו למשל זה שהמתנחלים יישארו בריבונות פלסטינית.

התפיסה של נתניהו היא שהוא לא רוצה לראות את מחזות הפינוי של מתנחלים מבתיהם. זה אולי הלקח שלו מההתנתקות. אלא שככל הנראה הוא לא יוכל לקיים את התפיסה הזאת עם התפיסה של הסכם.