נתניהו לקרי: "לא נקבל תכתיבים בנושאי ביטחון"

בפגישה שקיים הערב ראש הממשלה עם מזכיר המדינה במעונו בירושלים, הדגיש נתניהו בפני קרי כי ישראל תקבע בעצמה את ענייניה הביטחוניים ולא תיכנע לתכתיבים חיצוניים. קרי: "קרובים להסכם מסגרת, אבל עדיין לא שם"

"לא נקבל תכתיבים", נתניהו (לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב (ש') פגישה נוספת עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שבה הדגיש בפניו שבכל הנוגע לנושאי הביטחון, ישראל תקבע בעצמה ולא תקבל תכתיבים של זמנים. נתניהו התכוון בכך לנושא הסדרי הביטחון, עם דגש על הנוכחות הישראלית בבקעה הירדן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הפגישה במעון הרשמי של נתניהו, קיים קרי שעות ספורות לאחר ביקור דומה ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן. בשורה התחתונה מהביקור האחרון של קרי, העשירי במספר, אין הסכם, אין נייר, אבל לדברי קרי יש התקדמות.

"אני עדיין מלא תקווה ואני בטוח שהשיחות שקיימנו ביומיים האחרונים, כבר נשאו פרי ואפילו פתרו סוגיות מסוימות ויצרו הזדמנויות לפתרון סוגיות אחרות, זה שם המשחק", אמר מזכיר המדינה קרי בתום פגישה בת שלוש שעות ברמאללה. "הישראלים והפלסטינים מתקדמים בשיחות בדרך לגיבוש הסכם מסגרת, אך אנחנו עדיין לא שם".

כזכור, לקראת ביקורו של קרי, נסוג ראש הממשלה נתניהו מהכוונה לפרסם מכרזי בנייה בשטחים, כחלק מצעד בונה אמון בין הצדדים. החלטה זו התקבלה בעקבות לחץ אמריקני פוליטי ודיפלומטי כבד שהופעל על נתניהו ועל הסובבים אותו, בכדי לא פגוע בהמשך המגעים.

נתניהו וקרי, הערב (לע"מ)

פרס למקיין: "לא לקבל החלטה זו טעות קשה"

גם נשיא המדינה שמעון פרס התייחס למשא ומתן שנראה בשלב זה מקרטע. בפגישה שקיים עם הסנאטור האמריקני ג'ון מקיין, הוא הדגיש בפניו את הצורך לקבל החלטות בנוגע לתהליך השלום. "כל ההחלטות קשות , אך לא לקבל החלטה בנוגע לשלום זוהי טעות גדולה", הצהיר פרס.

הנשיא שיבח את מאמציו של מזכיר המדינה האמריקני קרי, המבקר באזור בפעם העשירית מאז החלו המגעים. "מזכיר המדינה משקיע מאמצים רבים ואני מאמין כי השלום הוא אפשרי למרות כל המכשולים", הדגיש פרס.