פרס על המו"מ: "אי קבלת החלטות זו טעות גדולה"

נשיא המדינה שמעון פרס נפגש הערב עם משלחת סנאטורים אמריקניים בראשות ג'ון מקיין, והדגיש בפניו את הצורך לקבל החלטות בנוגע להמשך המגעים עם הפלסטינים. מקיין: "אנחנו רואים נכונות לשלום שלא ראינו בעבר"

פרס ומקיין, היום (לע"מ)

על רקע המשא ומתן המקרטע עם הפלסטינים, נפגש היום (ש') נשיא המדינה שמעון פרסם עם הסנאטור הרפובליקני ג'ון מקיין, והדגיש בפניו את הצורך לקבל החלטות בנוגע לתהליך השלום. "כל ההחלטות קשות , אך לא לקבל החלטה בנוגע לשלום זוהי טעות גדולה", הצהיר פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא שיבח את מאמציו של מזכיר המדינה האמריקני קרי, המבקר באזור בפעם העשירית מאז החלו המגעים. "מזכיר המדינה משקיע מאמצים רבים ואני מאמין כי השלום הוא אפשרי למרות כל המכשולים", הדגיש פרס.

לדבריו, הוא אינו מתכחש לכך שיש בעיות גם בצד הפלסטיני. "נעשתה התקדמות במו"מ אך ההכרעות העיקריות עוד לפנינו, ועלינו לעשות כל שניתן שכן שלום עם הפלסטינים יכול לשנות את פני כל המזרח התיכון".

פרס ומקיין, שהתמודד בעבר על נשיאות ארה"ב והפסיד לאובמה בקדנציה הראשונה, דנו גם בסוגיית הגרעין האירני. לדברי פרס, הטרור הוא הסכנה הגדולה ביותר לעולם הערבי, וכי על העולם להיות נחוש בהצבת התנאים לרפובליקה אסלאמית.

מקיין מצידו אמר כי יש מקום לאופטימיות זהירה בנוגע למגעים המדיניים. "זהו תהליך מורכב, אך אנו מעריכים את מאמצי ג'ון קרי ואנו רואים נכונות לשלום שלא הייתה בעבר. אני מסכים עם דבריך בנוגע לאירן ומודאג מאד מהמתרחש בסוריה", הדגיש הסנאטור.