קרי לאחר פגישה ברמאללה: "מתקדמים בשיחות, אבל עדיין לא שם"

בתום פגישה בת שלוש שעות ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן, הדגיש מזכיר המדינה האמריקני כי הצדדים מתקדמים בשיחות - בדרך לגיבוש הסכם מסגרת. "השיחות שקיימנו פתרו מספר סוגיות", אמר קרי, שהביע אופטימיות לגבי המשך המגעים

קרי ואבו-מאזן, ארכיון (רויטרס)

"הישראלים והפלסטינים מתקדמים בשיחות בדרך לגיבוש הסכם מסגרת, אך אנחנו עדיין לא שם", כך טוען היום (ש') מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בשיחה עם עיתונאים לאחר פגישה מדינית נוספת שערך ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני עדיין מלא תקווה ואני בטוח שהשיחות שקיימנו ביומיים האחרונים, כבר נשאו פרי ואפילו פתרו סוגיות מסוימות ויצרו הזדמנויות לפתרון סוגיות אחרות, זה שם המשחק", אמר מזכיר המדינה קרי בתום פגישה בת שלוש שעות ברמאללה.

קרי, שלו זה הביקור העשירי באזור מאז חודשו המגעים בין ישראל לפלסטינים, צפוי להגיע בהמשך הערב למפגש נוסף עם ראש הממשלה נתניהו, לאחר שכבר פגש אותו במעונו בירושלים אתמול. בשיחתם, אמר נתניהו לקרי כי אבו-מאזן בורח מהכרעה, וכי הוא לא מוכן לשלם מחיר עבור המשך המגעים.

נתניהו וקרי, ארכיון (AP)

עוד בטרם פגישתו עם אבו-מאזן אמר קרי לכתבים כי הסכם המסגרת, מלבד נושאי הגבולות והביטחון, יבקש לפנות אל כל נקודות הקונפליקט כמו הפליטים וסוגיית ירושלים. "מהלך כזה יצמצם את הפערים בין הצדדים ויסלול את הדרך להסכם סופי".

לקראת ביקורו של קרי, נסוג ראש הממשלה נתניהו מהכוונה לפרסם מכרזי בנייה בשטחים, כחלק מצעד בונה אמון בין הצדדים. החלטה זו התקבלה בעקבות לחץ אמריקני פוליטי ודיפלומטי כבד שהופעל על נתניהו ועל הסובבים אותו, בכדי לא לפגוע בהמשך המגעים.