שטייניץ: "ספק גדול לגבי הנכונות של אבו מאזן להגיע להסכם"

השר יובל שטייניץ הביע סקפטיות באשר להתקדמות המשא ומתן והתייחס להסתה החריפה כלשונו ברשות הפלסטינית נגד ישראל. "יש אצלנו ספק גדול לגבי הנכונות של אבו מאזן להגיע להסכם", אמר באירוע שבתרבות בנס ציונה. "אני מתרשם שאבו מאזן מעוניין במדינה פלסטינית, בלי שלום"

מטיל ספק בנכונות של אבו מאזן. שטייניץ (רויטרס)

השר לנושאים אסטרטגיים, לענייני מודיעין וליחסים בינלאומיים, הדוקטור יובל שטייניץ, מביע את מורת רוחו מהתקדמות המשא ומתן: "צריך שניים לטנגו", אמר שטייניץ באירוע שבתרבות בנס ציונה והוסיף כי "יש אצלנו ספק גדול לגבי הנכונות של אבו מאזן להגיע להסכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו רואים את ההסתה החריפה והאנטישמיות של הרשות בהנהגת אבו מאזן כמכשול עיקרי בדרך להסכם", המשיך שטייניץ. "ההתרשמות שלי היא שאבו מאזן מעוניין במדינה פלסטינית, בלי שלום, בלי ביטחון ובלי סיום סכסוך אמיתי".

שטייניץ הבהיר כי הוא מתכנן את צעדיו הלאה, והבטיח להעלות את הנושא לסדר היום בישיבת הממשלה השבועית שתיערך מחר. "אציג מחר בישיבה ממצאים חדשים ומדאיגים לגבי מדד ההסתה, המסרים במערכת החינוך ובטלוויזיה הפלסטינית. לפי המסרים האלו, צריך - במוקדם או במאוחר - להשמיד את מדינת ישראל ולגרש מכאן את היהודים".

מעוניין במדינה בלי שלום? אבו מאזן וקרי (רויטרס)

"כאשר בוחנים את רמת ההסתה הפלסטינית, אי אפשר להימנע מהמסקנה שאבו מאזן מעוניין במדינה פלסטינית כשלב נוסף בהמשך הסכסוך עם ישראל", טען השר שטייניץ.

לסיכום דבריו הוא הבהיר כי הוא לא מתנגד להמשך המשא ומתן, אלא חש צורך להציף את סוגיית ההסתה המשתוללת לטענתו ברשות הפלסטינית. "אני לא אומר נואש", אמר שטייניץ, "אנחנו רוצים להגיע לשלום, אבל אסור לנו להתעלם מהדברים הללו, כי שלום זה לא רק פיסת נייר".