ליברמן נפגש עם קרי: "הסכם צריך להתבסס על ביטחון ישראל"

פגישה מדינית בירושלים. שר החוץ אביגדור ליברמן נפגש עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ועם סנאטורים רפובליקנים. "הסכם בין ישראל לפלסטינים חייב להיות מבוסס על יסודות מוצקים של ביטחון לישראל, וכלכלה יציבה לפלסטינים", הדגיש ליברמן

ליברמן וקרי בפגישתם בירושלים (AP)

שר החוץ אביגדור ליברמן נפגש הבוקר (ו') בירושלים עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ועם הסנאטורים הרפובליקנים ג'ון מקיין וג'ון בארוסו. ליברמן אמר לקרי כי "כי הסכם בין ישראל לפלסטינים חייב להיות מבוסס על יסודות מוצקים של ביטחון לישראל, וכלכלה יציבה לפלסטינים", והדגיש כי יש להמשך ההידברות יש חשיבות רבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 ליברמן ציין כי גם אם ייפתרו כל המחלוקות בין ישראל לפלסטינים, עדיין יהיו בעיות שדורשות פיתרון. "סביר להניח שלאחר שיושג הסכם, חלק מהמדינות האחרות באזור ירצו להעביר את הפליטים הפלסטינים שנמצאים בשטחן לשטחים שיהיו בשליטת הפלסטינים", הסביר ליברמן.

לדבריו, "המשמעות היא שלכ-800 אלף הפלסטינים החיים היום בשטחי הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון יתווספו עוד כשלושה מיליון פליטים, והדבר יהפוך את המצב ההומניטארי שם לקשה מאוד. זה יביא לתסכול, לאלימות ולהידרדרות ביטחונית".

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי התחיל אתמול סבב פגישות נוסף באזור, עשירי במספר, במסגרת השיחות בין ישראל לפלסטינים. זאת, במקביל ללחצים שמפעילה ארה"ב על ישראל שלא לנקוט מהלכים שישבשו את המשא ומתן. 

קרי נפגש אתמול עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישת עבודה, שבסופה ערכו השניים הצהרה משותפת לתקשורת. בדבריו, בחר נתניהו לתקוף את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ואמר כי הוא ספקן לגבי מחויבותו לשלום.

"אני יודע שאתה מחויב לשלום ושאני מחויב לשלום", אמר נתניהו לקרי, "אך לצערי בעקבות התנהלותם והתבטאויותיהם של הפלסטינים, יש ספק גדול בישראל בכך שהם באמת מחויבים לשלום".