הפגנה מול מלונו של קרי בי-ם: "שחררו את פולארד"

כ-250 בני אדם הפגינו הערב מול המלון שבו מתאכסן מזכיר המדינה ג'ון קרי בבירה בדרישה לשחרר את המרגל היהודי ג'ונתן פולארד מהכלא. "המאבק לשחרורו של פולארד מאחד את העם", אמר ח"כ חיליק בר

כ-250 בני אדם הפגינו הערב (ה') מול מלון "מצודת דוד" בירושלים, שם מתאכסן מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי - בדרישה לשחרר את ג'ונתן פולארד. ההפגנה נערכה ביוזמת "הגילדה", אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן ובתיאום עם הוועד למען פולארד. באירוע נכחו גם ח"כ חיליק בר (עבודה), ח"כ דב ליפמן (יש עתיד) וחבר מועצת העיר ירושלים דב קלמנוביץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ חיליק בר (העבודה) אמר כי הדרישה לשחרור פולארד מאחדת את כל הקשת הפוליטית בארץ. "אין הרבה דברים בישראל שעליהם יש קונצנזוס ותמיכה רחבה מימין ועד שמאל", הבהיר בר בהפגנה. "שחרורו של פולארד הוא אחד הדברים המאחדים את כולנו כעם וכאומה מכל קצוות הקשת הפוליטית".

"שילם את חובו". מפגינים מול המלון של קרי (יאיר גולדשטופ)

"באתי לכאן כמזכ"ל מפלגת העבודה וכחבר אופוזיציה להעביר לאמריקנים מסר ברור וחד לשחרר את אחינו לחופשי", הוסיף בר. "פולארד שילם את חובו בכלא ואף הרבה יותר מכך, באופן שאינו פרופורציונלי והוגן, והגיע הזמן שישוב הביתה".

"30 שנה זה די והותר"

בין חברי הכנסת שהשתתפו בהפגנה, היה גם ח"כ הרב דב ליפמן (יש עתיד), שהפנה מסר לקרי באנגלית ואמר: "אדוני מזכיר המדינה, אנא העבר את ההודעה הבאה לנשיא אובמה. כאמריקני לשעבר אני נזכר איך כל בוקר בבית ספר אמרנו 'וחופש וצדק לכולם'".

"תמיכה רחבה מימין ועד שמאל" (חדשות 2)

ליפמן הוסיף כי "ג'ונתן פולארד ללא ספק עשה פשע חמור, אך הוא שילם את חובו. מדובר בעניין הומניטרי, האיש חולה. ליונתן אין 'חופש וצדק'. ישנה תמיכה מקיר לקיר במדינת ישראל ובכנסת ישראל לשחרורו. 30 שנה זה די והותר".

מתן בר נוי, יו"ר אגודת הסטודנטים של בר אילן אמר כי "קשה לנו להשלים עם מצב בו משתחררים מהכלא עשרות רוצחים בעוד אחד משלנו נמק בכלא. מלבד דאגה לסטודנטים בבר אילן, אנו רואים זאת כחובה להשתתף במאבק על שחרורו של פולארד. אני קורא למזכיר המדינה האמריקני ולנשיא אובמה לשחרר את פולארד מיד".