אבו מאזן: "לעצור את סרטן ההתנחלויות"

על רקע שחרור האסירים והוויכוח על עתיד בקעת הירדן, יו"ר הרשות תוקף בחריפות את מדיניות ממשלת ישראל ואומר כי יפעל בכל הכלים שברשותו כראש מדינה משקיפה באו"ם למנוע את הרחבת ההתנחלויות. "לא נישאר סבלניים לסרטן ההתנחלויות המתפשט"

"לעצור את הסרטן". אבו מאזן (AP)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן מאיים כי יפעל בדרכים דיפלומטיות ומשפטיות נגד מה שהוא כינה "סרטן הבנייה בתנחלויות הישראליות". את הדברים אמר ערב הגעתו של ג'ון קרי לאזור, לסיבוב פגישות נוסף עימו ועם ראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא נישאר סבלניים לסרטן ההתנחלויות המתפשט, במיוחד במזרח ירושלים, ואנחנו נשתמש בזכויות שלנו כמדינה משקיפה באו"ם בנקיטת פעולות דיפלומטיות ומשפטיות כדי לעצור אותו", אמר אבו מאזן ברמאללה, באירוע לציון 49 שנים לייסוד תנועת הפת"ח.

"אנו נכנסים למשא ומתן למרות ההסלמה הישראלית בכל החזיתות", הוסיף אבו מאזן. "הצבא הישראלי הגביר את פעולות העוינות שלו נגדנו בעזה ובגדה המערבית, הסלמה שהובילה להרג עשרות מאזרחינו בחודשים האחרונים. הפעולות האלה מראות את היעדר הרצינות בצד הישראלי למשא ומתן, בפעולות שמאיימות להרוס את תכנית שתי המדינות".

מזכיר המדינה קרי צפוי להגיע לאזור לביקור העשירי מאז שנכנס לתפקידו לפני 10 חודשים. על תכניתו של קרי לבקעת הירדן שאמורה לשמור על נוכחות צבאית ישראלית באזור, אמר אבו מאזן כי "אמרנו שהעם הפלסטיני הוא זה שצריך ביטחון, הוא זה שצריך הגנה נגד התוקפנות של הכיבוש והמתנחלים".