צפו: מפגינים פורצים למתחם בית ראש הממשלה

המחאה נגד שחרור האסירים הפלסטינים חוצה גבול נוסף, כשעשרות מפגינים פרצו אמש את הגדר המובילה לבית ראש הממשלה בירושלים. המשטרה עצרה שניים מהם בחשד להסגת גבול. "אנחנו קוראים לישראל להתעורר ולצאת לרחובות", קראו המפגינים

על רקע המאבק נגד שחרור האסירים הביטחוניים - מחדל אבטחה חמור התרחש אמש (א') כשעשרות מפגינים פרצו את הגדר המקיפה את בית ראש הממשלה בירושלים. שניים מהמפגינים נעצרו על ידי המשטרה בחשד להסגת גבול והפרת הסדר הציבורי ויתר המוחים פוזרו על ידי הכוחות במקום. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online, נראים המפגינים כשהם עולים על הגדר במתחם וקוראים נגד השחרור הצפוי של המחבלים הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי המפגינים, עולים חדשים מארה"ב המשתייכים לארגון "עולים למען ישראל עצמאית", מטרתם הייתה להעביר מסר שלפיו יש לעצור את השחרור. "ארה"ב, שממנה רובנו הגענו, לא הייתה מסכימה לעולם לשחרר רוצחים", אמרו הבוקר.

"עברנו לישראל כדי להיות במדינה ריבונית, עצמאית ויהודית. נתניהו מקבל פקודות מארה"ב", אמרו המפגינים. "אם רצינו לחיות תחת שליטה אמריקנית היינו נשארים בארה"ב. אנחנו קוראים לישראל להתעורר ולצאת לרחובות".

שחרור האסירים הפלסטינים צפוי להתחיל אחרי חצות

בג"ץ צפוי לדון הבוקר בשתי עתירות של משפחות שכולות נגד הפעימה השלישית של שחרור האסירים במסגרת המשא ומתן עם הפלסטינים. על פי התכנית, שחרור 26 המחבלים יתבצע סמוך לשעה 01:00 אחר חצות מכלא עופר שמצפון לירושלים.

מרבית המשוחררים יועברו למחסום ביתוניא, ומשם לשטחי הגדה. חמישה מהם יוסעו למחסום ארז וישוחררו לעזה, שלושה מחבלים ישוחררו למזרח ירושלים.

האסירים המיועדים לשחרור כבר רוכזו בכלא עופר, שם יושלמו במהלך היום הבדיקות הרפואיות שהם צפויים לעבור. במקביל, הם צפויים להיפגש עם נציגי הצלב האדום, עוד בטרם שחרורם. בכל הזמן הזה ממשיכים עשרות מפגינים לפקוד את בית ראש הממשלה ולדרוש את הפסקת השחרור, שלדבריהם מעניק לגיטימציה להמשך פעילות הטרור.