הצעת החוק לסיפוח בקעת הירדן תובא היום לאישור ועדת השרים לחקיקה

ח"כ מירי רגב תביא היום לאישור ועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק לסיפוח בקעת הירדן שמשמעותה: החלת ריבונות ישראלית מלאה על היישובים באזור. מסתמן שבוועדה צפוי רוב להצעה, המנוגדת להצעת מזכיר המדינה ג'ון קרי ושנועדה לחשק את רה"מ בנימין נתניהו

ההצעה האמריקנית לשליטה בבקעה (חדשות 2)

בקעת הירדן - תחת ריבונות ישראלית מלאה? ח"כ מירי רגב תביא היום להצבעה בוועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק שיזמה לסיפוח בקעת הירדן והעברתה לריבונות ישראלית מלאה - זאת בניגוד להצעה האמריקנית לסידורי הביטחון בבקעה במסגרת המשא ומתן לפיה הבקעה תעבור לריבונות פלסטינית אך תישאר בה נוכחות צבאית ישראלית לאורך הגבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה לא סוד שליישובי הבקעה יש חשיבות אסטרטגית, ביטחונית, מדינית מהמעלה הראשונה", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה יוזמת ההצעה, ח"כ מירי רגב (הליכוד ביתנו).

יוזמת ההצעה, ח"כ רגב (ערוץ הכנסת)

"אני מזכירה לכולם, שבעבר התנגדו להחלת החוק הישראלי על רמת הגולן ולמרות שזה קרה השמים לא נפלו. בסופו של דבר יש לנו אחריות לאזרחי המדינה ולא כל משא ומתן אמור להסתיים בהחזרת שטחים ופינוי ישובים. מאחר ובמצב הזה נשאר בסוף רק עם מגדלי אקירוב במרכז ת"א", הוסיפה רגב והביעה תקווה ששרי הליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי לא יפילו את הצעת החוק.

מסתמן רוב להעברת הצעת החוק, לבני תנסה לטרפד

ככל הנראה שישנו רוב להעברת הצעת החוק בוועדת השרים לחקיקה, זאת עקב כך שכל שרי הליכוד התבטאו בעד ההתיישבות בבקעה. ראש הממשלה נתניהו עצמו עדיין לא מתערב בניסיון הזה של מפלגתו שלו לחשק אותו - ובכך לטרפד את המהלך האמריקני.

ההצעה האמריקנית להסדרי הביטחון כוללת העברת הבקעה לשלטון פלסטיני, מעברי גבול עם ממלכת ירדן בשליטת הפלסטינים כשהגבול עצמו יאובטח על ידי חיילים ישראלים. ארצות הברית אמורה לתת מעטפת ביטחונית לשמירה על הגבול.

יו"ר ועדת השרים לחקיקה היא נציגת ישראל למו"מ שרת המשפטים לבני, שככל הנראה תנסה להפיל את ההצעה. אחת האפשרויות היא להעלות את ההצעה להצבעה במליאת הממשלה.